20240510_082116

Butrimonių gimnazijoje – „MokRinkimai“

Gegužės 10 d. gimnazijos vyresniųjų klasių mokiniai  dalyvavo simuliaciniuose Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose. „MokRinkimus“ inicijavo Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT).  LiJOT simuliacinių rinkimų tikslas – kartu su mokyklomis ugdyti moksleivių pilietiškumą praktinėmis priemonėmis.

Istorijos ir pilietiškumo pamokų metu mokytoja Dalia Adžgauskienė supažindino I-IV g klasių mokinius su „MokRinkimų“ iniciatyva, demokratijos tradicijomis, rinkimų istorija, organizavimo tvarka ir kt., diskutavo apie šalies politinę sistemą. Pirmiausia buvo suformuota rinkimų komisija, kuri ir rūpinosi visais organizaciniais klausimais: ruošė balsavimo patalpą, spausdino LR Prezidento rinkimų ir referendumo dėl pilietybės išsaugojimo biuletenius, užtikrino skaidrų balsavimą ir kt.

Aktyvąja rinkimų teise simuliaciniuose „MokRinkimuose“ pasinaudojo 76 procentai balsavimo teisę turėjusių moksleivių. Didžioji dauguma mokinių savo balsus skyrė Prezidentui Gitanui Nausėdai ir balsų dauguma pasisakė, kad būtų priimtas Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo įstatymas.

Iniciatyva „MokRinkimai“ skatina mokinius įsitraukti į demokratinius procesus, ugdo pilietiškumo, pažinimo, komunikavimo kompetencijas. Džiaugiamės mokinių pilietišku požiūriu ir aktyvumu.

#MEPALietuva