Knyga_Kariuomene3

Butrimonių gimnazijoje paminėtos 99-osios Lietuvos kariuomenės atkūrimo metinės

Lietuvos kariuomenė – pagrindinė valstybės ginkluotos gynybos institucija, sauganti ir ginanti Lietuvos valstybę, jos teritorinį vientisumą ir šalies interesus, dalyvaujanti tarptautinėse operacijose ir padedanti Lietuvos žmonėms ypatingų nelaimių atvejais.

Siekiant paminėti 99-ąsias  Lietuvos kariuomenės atkūrimo metines Butrimonių gimnazijoje organizuotas knygos „Kario keliu“ pristatymas bei susitikimas su knygos autoriumi, žurnalistu, populiarių leidinių redaktoriumi Daliumi Rakučiu ir recenzentu, leksikografu, Parlamento išorės gynybos VI būrio savanoriu (1991), akademinio lietuvių kalbos žinyno bendraautoriumi, KASP karininku, LŠS šauliu, hum. m. dr. Vidmantu Petru Kuprevičiumi. Renginyje taip pat dalyvavo Alytaus r. Butrimonių seniūnijos seniūnas Algirdas Jusas, Prienų rajono Jiezno seniūnas Algis Bartusevičius ir Jiezno gimnazijos jaunųjų šaulių būrelio nariai su jaunųjų šaulių būrelio vadovu Sigitu Žaliu,  Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės vado pavaduotojas Juozas Luckus. „Kario keliu“ – tai vaikams ir jaunimui skirta knyga apie Lietuvos kariuomenę, ginklus, karo techniką ir kitus įdomius, daugeliui tikriausiai mažai žinomus dalykus. Knyga skirta būsimiems Lietuvos gynėjams, šiuo metu tik įpusėjantiems mokyklos kursą, tačiau joje ras ką nors įdomaus kiekvienas, kas nori pažinti Lietuvos kariuomenę.

Bendradarbiaujant su Alytaus karo prievolės ir komplektavimo skyriaus ir Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos I-osios rinktinės 102 kuopos skyriaus kariškiais vyko profesinio orientavimo renginys. Aukštesniųjų klasių mokiniams buvo organizuota integruota istorijos ir karjeros ugdymo paskaita „Lietuvos nepriklausomybės gynimas – pilietinė pareiga“. Pertraukų metu moksleiviai turėjo galimybę iš arčiau apžiūrėti ginklus, karinę amuniciją. Kariai mokiniams dalijo informacinius leidinius apie tai, kaip pasirengti ekstremaliosioms situacijoms ir karo metui, ką reikia žinoti apie pasipriešinimą ir Lietuvos kariuomenę, savanorių aprūpinimą ginkluote ir laisvalaikį.

Kariuomenės dienos minėjimo renginį organizavo Butrimonių gimnazijos istorijos mokytoja Dalia Adžgauskienė ir Jaunųjų šaulių būrelio vadovė Ramutė Jablonskienė, bendradarbiaujant su Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Butrimonių filialu.

Butrimonių gimnazijos informacija