Pav.1

Butrimonių gimnazijoje – virtualus susitikimas su Ukrainos atstovais

Kovo 1 dieną Butrimonių gimnazijos direktoriaus Valdo Valvonio iniciatyva Alytaus šaulių namuose įvyko pažintinis susitikimas su Lietuvos garbės konsulu Ukrainos Luhansko srityje ir Lietuvos šaulių sąjungos atstovu Ukrainoje Robertu Gabulu. Susitikimo metu aptartos galimybės bendradarbiauti organizuojant paramą nukentėjusiems nuo karo vaikams Ukrainoje. Lietuvos šaulių sąjungos Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės vadas Skirmantas Valatkevičius akcentavo kryptingo vaikų ir jaunimo užimtumo naudą bei pabrėžė palaikantis iniciatyvą organizuoti bendrą Lietuvos ir Ukrainos vaikų vasaros stovyklą Dzūkijoje.

Praėjus dviem savaitėms Butrimonių gimnazijoje įvyko antrasis partnerių susitikimas, nutiesęs virtualų tiltą į Ukrainą. Susitikime dalyvavo Lietuvos garbės konsulas Ukrainos Luhansko srityje R. Gabulas, LŠS Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės vadas S. Valatkevičius ir rinktinės neformaliojo švietimo mokytojas Donatas Vaisvalavičius, Butrimonių gimnazijos direktorius, šaulys Valdas Valvonis, gimnazijos psichologė Vitalija Baranauskienė, socialinė pedagogė, šaulė Ramutė Jablonskienė. Aptarti bendradarbiavimo galimybių internetiniu tiltu prisijungė Ukrainos Luhansko apskrities karinės administracijos gubernatoriaus pavaduotoja Kateryna Bezghynska, Luhansko regioninio licėjaus su sustiprintu kariniu ir fiziniu pasirengimu vadovas brigados generolas Valerii Yembakov Yevhenovych, Luhansko srities Severodonetsko bendrojo lavinimo mokyklos Nr. 14 direktorė Tetiana Volodymyrivna Koryakina su savo komanda.

Susitikimo metu kalbėta apie nūdienos situaciją Ukrainoje, vaikų ugdymosi galimybes Severodonetsko srityje, aptarti šių metų birželio mėnesį planuojamos įgyvendinti Ukrainos Luhansko srities Severodonetsko bendrojo lavinimo mokyklos Nr. 14 ir Alytaus r. Butrimonių gimnazijos mokinių bei LŠS Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės jaunųjų šaulių poilsinės vasaros stovyklos Dzūkijoje organizavimo klausimai. Liepos mėnesį Lietuvos šaulių sąjungos atstovai planuoja pasikviesti Ukrainos Luhansko regioninio licėjaus ugdytinius kartu dalyvauti sukarintoje tarptautinėje jaunųjų šaulių stovykloje Lietuvoje „Žalgiris“. Stovyklos metu ugdomas jaunimo pilietiškumas ir patriotiškumas, puoselėjama sveika gyvensena bei fizinis pasirengimas, gilinamos karinių disciplinų žinias: topografijos, išgyvenimo, šaudymo mažo kalibro ginklais ir t.t.

Mažais žingsneliais, bet drauge, judame į priekį. Karo alinamai Ukrainai ir jos vaikams labai reikia mūsų visų palaikymo. Nelikime abejingi!

Butrimonių gimnazijos informacija

Antraštinėje nuotraukoje iš dešinės: Butrimonių gimnazijos direktorius V. Valvonis, Lietuvos garbės konsulas Ukrainos Luhansko srityje R. Gabulas, LŠS Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės vadas S. Valatkevičius, rinktinės neformaliojo švietimo mokytojas D. Vaisvalavičius, Butrimonių gimnazijos psichologė V. Baranauskienė.