Butrimonių gimnazijos Jaunimo choras festivalyje „Panemunės gaida 2019“

2019 metų balandžio 16 dieną Alytaus Panemunės pagrindinėje mokykloje vyko tradicinis XXI dainų festivalis „Panemunės gaida – 2019“. Kasmet vykstančiu jaunųjų dainininkų festivaliu siekiama ugdyti vaikų ir jaunuolių meno bei kultūros poreikį, puoselėjant liaudiško, akademinio, šiuolaikinio dainavimo tradicijas, populiarinti meninę saviraišką, skatinti kurti ir atlikti įvairių autorių dainas.

Festivalyje pasirodė solistai, ansambliai, chorai. Dainas atlikėjai rinkosi laisvai, todėl skambėjo įvairaus žanro kūriniai. Šventėje dalyvavo dainą puoselėjantys ir mylintys kolektyvai iš Alytaus rajono Butrimonių gimnazijos (vadovė Neringa Valvonienė), Alytaus muzikos mokyklos (vadovė Neringa Valvonienė), Alytaus jaunimo centro vokalinės studijos „Šypsena“ (vadovė Dalia Kazlauskienė), Alytaus lopšelio – darželio (vadovė Egidija Poicienė), Alytaus lopšelio – darželio „Vyturėlis“ (vadovė Milda Zorubienė), Alytaus lopšelio – darželio „Šaltinėlis“ (vadovė Aušra Pajedaitė – Jarmalavičienė), Alytaus „Volungės“ progimnazijos (vadovė Aldona Šmigelskienė), Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos (vadovė Vaida Jarusevičienė), Alytaus Dainavos progimnazijos (vadovė Ingrida Krikščiūnienė), Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos (vadovės Gintarė Jasionienė ir Birutė Babarskienė), Alytaus Likiškėlių progimnazijos (vadovas Giedrius Griškevičius), Alytaus Adolfo Ramanausko – Vanago gimnazijos (vadovė Jureta Šametienė), Alytaus Jotvingių gimnazijos (vadovė Daiva Miklaševičienė) , Alytaus Putinų gimnazijos (vadovė Gintarė Jasionienė), Alytaus Piliakalnio progimnazijos (vadovė Irina Levendauskienė) , Prienų rajono Išlaužo pagrindinės mokyklos (vadovė Aldona Armonienė), Alytaus profesinio rengimo centro (vadovė Egidija Pocienė) ir Alytaus Panemunės progimnazijos (vadovės Egidija Pocienė ir Giedrė Petkevičienė).

Šventę vainikavo visų dalyvių atliekama finalinė daina „Gera“ (muzika M. Noviko, žodžiai A. Saulyno). Visiems festivalio dalyviams buvo įteiktos saldžios dovanos bei padėkos raštai.

Dainuokime kuo daugiau visur ir visada – tyliai sau ir garsiai kitiems, po vieną ar būriu kaip lietuviai dainavo iki šiol, tęskime tautos dainavimo tradicijas ir gyvenimas bus gražesnis, prasmingesnis, gražesnė taps ir visa Lietuva.