20190226_120641

Butrimonių gimnazijos mokiniai rašė rašinius apie olimpiečius

„Niekas taip nepadeda kurti ateities, kaip drąsios svajonės“, – kadaise teigė žymus prancūzų rašytojas V. Hugo. Vedami šios minties vasario 26 d. į Lietuvos sporto muziejų Kaune rinkosi mokiniai iš visų šalies kampelių. Čia vyko mokslinė-praktinė konferencija, buvo surengti XII Lietuvos mokinių rašinių apie sportą konkurso, kurį organizavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Kauno apskrities taryba, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacija ir Lietuvos sporto muziejus, dalyvių ir nugalėtojų apdovanojimai. Šių metų konkurso, skirto Vasario 16-ajai ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto atkūrimo 30-mečiui bei iškiliausiems Lietuvos sportininkams atminti, tema – ,,Nuo mažo takelio į didįjį olimpinį kelią…“. Butrimonių gimnazijos mokiniai rašinių apie sportą konkursuose dalyvauja jau devynerius metus iš eilės ir nuolat laimi prizines vietas.

Susitikimą pradėjo Lietuvos sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas. Jis nuoširdžiai pasveikino visus savo svečius, dėkojo už didelį darbą, pasidžiaugė, kad pavyksta mokinius paskatinti domėtis sportiniu gyvenimu mokykloje ir visuomenėje, olimpiniu judėjimu, stiprinti mokinių fizinį ir dvasinį tobulėjimą. Vėliau kalbėjo konkurso vertinimo komisijos pirmininkė Lietuvos sporto universiteto docentė Elena Puišienė ir pastebėjo, kad komisijai teko įvertinti 95 rašinius, atsiųstus iš 36 respublikos mokyklų, paaiškino, kokiais kriterijais buvo remtasi atrenkant geriausius darbus, dar kartą padėkojo mokiniams už šaunius rašinius, pridėtą gražią vaizdo medžiagą bei pasidžiaugė, kad buvo vaizdžiai parodytas ne tik iškiliausių Lietuvos sportininkų laimėjimų ir pergalių džiaugsmas, bet ir be galo sunkus pasiaukojantis darbas, dvasiniai išgyvenimai ir netektys, siekiant pergalės ar užsibrėžto tikslo.

Rašiniai buvo vertinami keturiose amžiaus grupėse: I – 5-6 kl.; II – 7-8 kl.; III – 9-10 kl. ir IV – 11-12 kl., apdovanoti laureatai, dalyviai ir jų mokytojai, aktyviausių mokyklų vadovai. Mūsų gimnazijai atstovavę mokiniai: Miglė Kmieliūtė ir Germantė Bradauskaitė (6 kl.), Miglė Lukoševičiūtė ir Simona Senūtaitė (7 kl.) bei Airidas Gudelaitis (8 kl.) (mokyt. Renata Balčiūnienė) gavo padėkas už dalyvavimą bei medalius. I klasės gimnazistė Ugnė Vaičiūnaitė tapo laureate ir savo amžiaus grupėje laimėjo III vietą (mokyt. Irena Šimanskienė). Po apdovanojimų visi buvo pakviesti pasižvalgyti po muziejų ir pasivaišinti saldžiomis vaišėmis.

Ugnė Vaičiūnaitė, Ig kl.