Butrimonių gimnazijos prieigose liepsnojo laisvės laužai

  Sausio 13-ąją jau 30 kartą minime Laisvės gynėjų dieną. 1991 -ųjų sausį parodėme, kad sunkią valandą mokame ir galime susitelkti, padėti, palaikyti vienas kitą. Vaizdai ir liudijimai perteikia įvykių seką, dramatišką atmosferą, Lietuvos nepriklausomybės gynėjų drąsą, ginant savo šalies laisvę nuo sovietinės armijos agresijos.

  Lietuvai paskelbus nepriklausomybę 1990 m. Kovo 11-ąją, sovietų valdžios administracinės stuktūros ir kariuomenė neplanavo pasitraukti iš šalies. Sovietų Sąjunga vykdė ekonominę blokadą, o vietinė Lietuvos komunistų partija rengė valstybinį perversmą. Aukščiausią įtampos tašką Lietuvos Respublikos ir Sovietų Sąjungos santykiai pasiekė 1991 m sausį. Sausio 10-12 dienomis Sovietų Sąjunga, pasitelkusi karines sovietines pajėgas, tikėjosi perimti į savo kontrolę svarbiausius Lietuvos valstybingumo, strateginius ir infrastruktūros objektus ir paimti valdžią į savo rankas. Lietuvos Sąjūdis pradėjo organizuoti budėjimus. Žmonės iš visos Lietuvos vyko į Vilnių ginti savo nepriklausomybės. Sovietinės armijos kareiviai jėga užėmė Spaudos rūmus, Televizijos bokštą, Lietuvos radijo ir televizijos pastatą. Sausio 13-osios naktį žuvo 14 nepriklausomybės gynėjų, dar beveik tūkstantis buvo sužeista ar kitaip nukentėjo. Tačiau svarbiausias Lietuvos valstybingumo simbolis – Aukščiausioji Taryba buvo išsaugota.

  Prisimenant tų dienų įvykius Butrimonių gimnazijos bendruomenė ir seniūnijos gyventojai  buvo kviečiami prisijungti prie pilietinės iniciatyvos ir savo namų languose Sausio 13-osios rytą 8.00 val. dešimčiai minučių uždegti atminimo žvakeles. Gimnazijos prieigose liepsnojo laužai, uždegta 30 simbolinių vilties žvakučių, kuriomis išreiškėme pagarbą žuvusiems už laisvę ir gyviems, kurie savo darbais neša viltį ir tikėjimą. Nuotolinių pamokų metu taip pat buvo prisimintas vienas svarbiausių mūsų tautai įvykių. Mokiniai ir mokytojai žiūrėjo dokumentinius filmus apie žmonių drąsą ir bebaimes pastangas kovojant už laisvą ir nepriklausomą šalį, aktyviai diskutavo. Gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ugdytiniai ir darbuotojos vykdė akciją „Žiburėlis lange ir širdyje“ bei kūrė plakatus „Laisvė – tai, kas svarbiausia“. Gimnazijos direktorius, šaulys Valdas Valvonis pastebėjo: „Mūsų laisvė užaugo. Vaikai piešė plakatus, kuriuose liepsnojo Laisvės laužai“.

  Tų dienų įvykiai mums primena, kiek daug mes esame pasiryžę paaukoti dėl ateities. Linkime, kad laisvės gynėjų pavyzdys įkvėptų tikėti savo jėgomis ir toliau kurti stiprią ir laisvą Lietuvą, o akcijos simbolis – žvakė lai visada simbolizuoja mūsų laisvę, gyvybę, šviesą ir teisingumą. Būkime laisvi!

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on pinterest
Share on email
Share on twitter