Butrimonių gimnazijos rūsys – jaunimo traukos centras

2014 m. įgyvendinant projektą „Butrimonių gimnazijos rūsys – jaunimo traukos centras“ Butrimonių gimnazijos rūsyje esančios patalpos buvo pritaikytos bendruomenės narių poreikiams: jaunimo iniciatyva perdažytos sienos, grindys, lubos, įrengti sanitarijos mazgai, nupirkta būtiniausia organizacinė technika, stalo žaidimai ir kt. Atsižvelgiant į bendruomenės narių poreikius jaunimo rūsyje vyksta įvairiausios edukacinės veiklos, neformalūs jaunimo susibūrimai, paskaitos, susitikimai su įžymiais žmonėmis ir kt.

Tris kartus per savaitę (antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais) jaunimo rūsyje vyksta bendrojo fizinio pasiruošimo užsiėmimai vaikams. Užsiėmimus veda Butrimonių gimnazijos direktorius, neformaliojo ugdymo mokytojas, kūno kultūros mokytojas Valdas Valvonis.

Birželio 5 d. Butrimonių gimnazijoje vyko tradicinė respublikinė mokinių sporto ir meno šventė „Adamkiada“. Pagrindinis „Adamkiados“ tikslas – tęsti 15 metų gyvavusio Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo globotų mokyklų bendradarbiavimą ir partnerystę, per sportą ir meną ugdant gabius mokinius sąmoningais, pilietiškai aktyviais, puoselėjančiais tautines vertybes žmonėmis. Jaunieji sportininkai varžėsi įvairiose sporto rungtyse, jaunieji dailininkai dalyvavo plenere, surengtas jaunųjų menininkų – muzikantų, dainininkų, šokėjų- festivalis. Šiemetiniame jaunųjų dailininkų plenere laukė kitokia kūrybinė veikla – buvo tapoma ant parengtų kūrybai gimnazijos sienų. Plenero tema – „Adamkiados“ akimirkos: buvo tapomos ir stilizuotos sportininkų figūros, ir tema laisvai interpretuojama. Jaunuosius dailininkus konsultavo Alytaus dailės mokyklos šiuolaikinio meno dėstytojas Marius Jarašius ir Butrimonių gimnazijos dailės mokytoja Neringa Jančauskaitė. Buvo ištapytos kelios gimnazijos koridorių bei Jaunimo rūsio, pritaikyto sporto reikmėms, sienos. Kartu sukurtas įspūdingas monumentalus bendras darbas, turintis išliekamąją vertę – ištapytos sienos tapo vienu iš gimnazijos edukacinių erdvių elementų, panaudosimų ugdymo procese. Toks kūrinys vertingas ir savo vienijančia, suburiančia, draugystę ir meno visuotinumą išreiškiančia jėga.

Birželio 19 d. Butrimonių gimnazijos Jaunimo rūsio edukacinės erdvės pristatytos svečiams – Kaišiadorių rajono Žiežmarių gimnazijos bendruomenei. Diskusijos metu aptartos jaunimo iniciatyvos organizuojant neformaliojo švietimo veiklas. 2019 m. per mokinių pavasario (Velykų) atostogas, bendradarbiaujant su Lietuvos Tautiniu Olimpiniu Komitetu ir Kaišiadorių švietimo ir sporto centru Butrimonių gimnazijoje planuojama organizuoti dviejų dienų Olimpinių vertybių ugdymo mokymus pedagogams bei ikimokyklinio, neformaliojo švietimo mokytojams.

Tradiciškai paskutinįjį rugsėjo penktadienį Butrimonių gimnazijos sporto bazėje vyko sportinė prevencinė popietė „Mus vienija futbolas“. Po aktyvių sportinių mankštų, draugiškų futbolo varžybų tarp merginų ir mamyčių komandų. Jaunimo rūsyje vyko smegenų treniruotė – protmūšis „Apie sportą ir ne tik…“. Aktyviausiai dalyvavo bei daugiausiai taškų surinko ir nugalėtoja tapo Mamyčių komanda.

Gimnazijos Jaunimo rūsyje lankėsi ir rūsio sienos pasipildė naujais, šalyje ir už jos ribų garsių asmenybių įrašais bei palinkėjimais. Europarlamentarė Laima Andrikienė parašė: „Europa yra čia!”, Nacionalinė mokyklų vertinimo komanda pastebėjo: „Jūs labai gerai žinote, kaip pagauti sėkmę“, Lietuvos šaulių sąjungos Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės vadas Skirmantas Valatkevičius linkėjo būti Tėvynės patriotais ir kt.
Gimnazijos dalykų mokytojai jaunimo rūsyje veda integruotas tikybos, etikos, kitų disciplinų pamokas, klasių valandėles bei vykdo kitas edukacines veiklas. Organizuojami stalo žaidimų, karaoke vakarai, tarpklasinės mokinių stalo teniso varžybos. Butrimonių seniūnijos jaunimas šeštadienio vakarais renkasi pažaisti stalo tenisą, stalo futbolą. Vėliau jėgos išbandomos gimnazijos sporto salėje organizuojamose draugiškose krepšinio treniruotėse bei varžybose.

Projektas „Butrimonių gimnazijos rūsys – jaunimo traukos centras“ – puiki alternatyva jaunimo neužimtumui, smurtui, žalingų įpročių plitimui.