20221202_132808

Butrimonių gimnazistų išvyka į Vilnių: tolesni karjeros planai ir šventiška sostinė

Gruodžio 2 dieną Butrimonių III-IV gimnazinių klasių mokiniai su klasių vadovėmis Renata Balčiūniene ir Vilma Mielaikiene lankėsi Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Mechanikos fakultete ir Vilniaus dizaino kolegijoje. Išvykos tikslas- karjeros planavimo galimybės, susipažinimas su aukštųjų mokyklų studijų programomis.

Studijas VGTU Mechanikos fakultete bei jo specifiką mokiniams pristatė buvęs Butrimonių gimnazijos mokinys, o dabar šio fakulteto mechatronikos ir robotikos laboratorijos vedėjas, doktorantas Mantas Makulavičius, apibūdinęs fakulteto mokslininkų ir studentų vykdomus mokslinius tyrimus ir eksperimentinės plėtros darbus aktualiose mokslo srityse nacionaliniu bei tarptautiniu lygmeniu. Taip pat apibūdino stojimo į šį VILNIUS TECH fakultetą sąlygas, akcentavo tarptautines galimybes studentams mokytis pagal Erasmus programas.

Mechanikos fakulteto biomechanikos inžinerijos katedros laboratorijos vedėjas Donatas Lukšys mokiniams pristatė katedroje atliekamus žmogaus judesių ir biosignalų matavmo tyrimus bei jų svarbą, papasakojo apie biosuderinamas su žmogaus organizmo audiniais medžiagas, leidžiančias pagaminti kokybiškus protezus netekusiems galūnių žmonėms, taip pat apie katedroje kuriamus motorikos sutrikimų terapinius metodus, projektuojamas išmanąsias biomechatronines priemones (egzoskeletus, reabilitacinę robotiką ir aktyvius galūnių protezus). Mokiniai sužinojo, kad biomechanikos inžinerijos katedra šiuo metu prisideda prie vieno didžiausio projekto, vykdomo su Santaros klinikomis kuriant biologinio grįžtamojo ryšio matavimo ir analizės technologiją.

Mokiniai taip pat lankėsi prestižinėje, novatoriškoje, išskirtinai į menus orientuotoje aukštojoje mokykloje -Vilniaus dizaino kolegijoje. Studijų programas (grafinių komunikacijų dizainas, interjero dizainas, taikomoji fotografija, mados dizainas, vaidyba), priėmimo į kolegiją sąlygas, galimybes studijuojant dalyvauti tarptautinėje Erasmus+ programoje ar stažuotis užsienio kompanijoje baigus studijas mokiniams pristatė administracijos skyriaus vadovas Ernestas Raugala.

Vadovas mokiniams parodė kolegijos erdves – atskirus skyrius, dirbtuves, biblioteką. Itin šiuolaikiška kolegijos biblioteka, kurios studentai turi prieigą prie įvairių tarptautinių elektroninių duomenų bazių, kuriose sukaupta daugybė mokslinių straipsnių, elektroninės informacijos, elektroninių knygų.

Kadangi VDK bendradarbiauja su 69 lyderiaujančiomis užsienio aukštosiomis mokyklomis ir įmonėmis, kolegijos absolventams atsiveria karjeros galimybės ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Taigi mokiniai, apsilankę VILNIUS TECH Mechanikos fakultete ir Vilniaus dizaino kolegijoje, gavo pakankamai išsamų vaizdinį apie studijų pobūdį bei karjeros galimybes.

Antroji išvykos dalis- pasižvalgymas po šventinį Vilnių: aplankyta originalioji kalėdinė eglė, Vilniaus universiteto centriniai rūmai, įsiamžinta prie lietuvių gožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio paminklo (skulptorius K.Bogdanas), Pacų viešbučio (didikų Pacų įkurtų XVII a. barokinių rūmų), stabtelėta prie renesansinės freskos viename senamiesčio vidinių kiemelių. Taip pat pasivaikščiota po Stiklių, Pilies gatveles, pasigrožėta šventiškai žėrinčiu, kaip ir kasmet kalėdiškai originaliu bei įspūdingu senamiesčiu.

Butrimonių gimnazijos mokytojos Renata Balčiūnienė, Vilma Mielaikienė