DSC_3624

Butrimonių kultūros centro scenoje – žaismingas ir užburiantis spektaklis „Kupriukas“

Balandžio 28 d. vakarėjant Butrimonių gimnazijos ir miestelio bendruomenė rinkosi kultūros centro salėje. Čia įvyko spektaklio „Kupriukas“ (pagal A. Liobytės pjesę „Kupriukas muzikantas“) premjera, kurią parengė projekto „Nerk į kūrybą 2023“ kūrybinė grupė, vadovaujama Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Butrimonių filialo bibliotekininkės, teatro edukologijos magistrės Astos Daironienės. Šio tęstinio projekto tikslas – įtraukti kaimo vietovių vaikus į aktyvią kūrybinę veiklą, o parengtas spektaklis – tik viena iš numatytų veiklų.

„Kupriukas“ suteikė galimybę pasirodyti scenoje gausiam būriui – nuo jauniausių iki vyriausių – gimnazijos mokinių. Visi jie sėkmingai atliko savo vaidmenis: gražiai pagrindinio veikėjo santūraus ir geraširdžio kupriuko Martyno vidinį pasaulį atskleidė Dovydas Račkauskas (7 kl.), nešinas smuikeliu ir apsuptas išdykusių mergaičių, kurios nevengė pasišaipyti iš nelaimingojo kupros, bet vėliau suprato negerai besielgusios; savo paslaptingumu, kerais ir įstabiais šokiais žavėjo girios laumės ir kipšiukai. Puikūs spektaklio režisierių Astos Daironienės ir Almos Purvinytės sprendimai parodyti nepaprastą laumių pasaulį judesio ir šviesos ritmu buvo atliekami „Gojelio“ šokėjų-merginų (šokio mokytoja Živilė Patinskaitė), skambant Vytauto Kernagio atliekamai dainai „Laumių vaikas“. Žaismingai mizanscenas kūrė ir jaunieji „Gojelio“ šokėjai, suteikdami žiūrovams gerų emocijų. Scenografijos eskizus, atspindinčius tautodailės motyvus, piešė septintokė Gabija Kaškonaitė, jai talkino dailės mokytoja Neringa Jančauskaitė. Spektaklio finalas – daina „Sparnai gerumo“ (autorė L. Remeikienė), atliekama gausaus būrio jaunųjų aktorių (muzikos mokytoja Neringa Valvonienė), taikliai perteikė pagrindinę mintį – už gerumą atlyginama gerumu. Laiminga pasakos pabaiga ir švelnūs dainos akordai suvienijo ir projekto dalyvius, ir salės žiūrovus – per kūrybinę veiklą žmogus atskleidžia savo tikrąjį aš, tampa laimingas ir naudingas visuomenei.

Projektas, prasidėjęs vasario mėnesį, įsibėgėjo: šis nuotaikingas spektaklis – tik „aukso viduriukas“. Prieš tai kūrybinės grupės nariai daugybę kartų buvo susitikę su mokiniais: visų pirma, drauge lankėsi Alytaus miesto teatre, klausė profesionalių aktorių paskaitų ir patarimų. Vėliau rinkosi aptarti įvairių veiklų: aiškinosi A. Liobytės kūrinio temas, simbolines prasmes, atidžiai gilinosi į mitologinius dalykus. Tuomet teko išgryninti idėjas, pasiskirstyti darbais ir daug repetuoti.

Projekte dalyvauja virš 50 mokinių, nors ne visus juos išvydome scenoje: kol vieni repetavo vaidinimui, kiti atrasti ir kūrybiškai realizuoti save rinkosi piešdami, atlikdami kompiuterinės grafikos darbus. Mokiniams talkina dailės mokytoja N. Jančauskaitė, informacinių technologijų mokytoja Jonė Poliakienė. Taip pat artimiausiu metu numatytas susitikimas su dailininkais Algirdu ir Remigijumi Gataveckais. Kai visos suplanuotos veiklos įvyks, bus surengta vaikų kompiuterinės grafikos kūrybinių darbų virtuali ir keliaujanti paroda „Nuo žodžių iki…“, o žaismingą spektaklį galės pamatyti ir kitų mokyklų mokiniai.

Projekto organizatorius – Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Butrimonių filialas. Rėmėjai: LKT, Alytaus rajono savivaldybė, Alytaus r. Butrimonių gimnazija, UAB DS Smith Packaging Lithuania, Butrimonių bendruomenė „Šviesa“.

Irena Šimanskienė

Auksės Čyžiūtės nuotr.