PICT9871

Butrimonių vidurinė mokykla siekia gimnazijos statuso

Butrimonių vidurinės mokyklos vizija – gimnazija su bendrojo lavinimo skyriais, visapusiškai tenkinanti bendruomenės poreikius; aukštos kultūros institucija, ugdanti sąmoningą, gebantį atsinaujinti Lietuvos ir Europos pilietį.

Jau kelerius metus mokykla laukė palankaus Švietimo ir Mokslo ministerijos sprendimo dėl vidurinio ugdymo programos akreditavimo: 2007 m. planuota akreditacija buvo atidėta dėl Akreditacijos Tvarkos Aprašo (2007– 12– 10) 6.3.1 punkto, kuris numato, jog „gyvenvietės, miesto bendrojo lavinimo mokykloje, jei ji yra viena valstybine lietuvių ar kita mokomąja kalba teikianti vidurinio ugdymo programą – sukomplektuotos ne mažiau kaip dvi vienuoliktosios klasės, kuriose mokosi ne mažiau kaip 40 mokinių“. Tačiau tai nesutrukdė mokyklos bendruomenei siekti aukštų rezultatų, tęsti pradėtus darbus. ŠMM panaikinus šio reikalavimo nuostatą dėl mokinių skaičiaus, o steigėjui – Alytaus rajono savivaldybei – rekomendavus, atsirado galimybė viziją įgyvendinti.

Vykdant Vidurinio ugdymo programos, įgyvendinamos mokyklose, 2010 metų akreditavimo planą, patvirtintą švietimo ir mokslo ministro, Alytaus apskrities akreditavimo koordinavimo komisijoje sudarytos vertinimo grupės nariai (vadovė – Virginija Margelytė, Alytaus apskrities viršininko administracijos Valstybinės švietimo priežiūros skyriaus vyriausioji inspektorė, akreditavimo ekspertė) 2010 m. vasario 9 d. atliko Alytaus rajono Butrimonių vidurinėje mokykloje įgyvendinamos vidurinio ugdymo programos pirminį vertinimą. Nustatyta, kad mokykloje vykdomi mokinių mokymosi sėkmingumo ir pasiekimų kriterijai, laikomasi vienuoliktųjų klasių komplektavimo tvarkos.

„Mokykla kartu su šeima padeda kertinį akmenį į jauno žmogaus vertybinių nuostatų formavimąsi, tautinių pilietinių jausmų ugdymą, pasaulėvoką, pasaulėjautą, pasaulėvaizdį,“ – tokia Butrimonių vidurinės mokyklos filosofija. Mokykla – tai kelio pradžia, kuri labai svarbi kiekvienos asmenybės brandai, tolimesnio gyvenimo kokybei. Mokykla ne tik visapusiškai ugdo jauną žmogų – drauge telkia visą mokyklos bendruomenę bei visos Butrimonių seniūnijos gyventojus siekti demokratijos, pilietinės savimonės bei kultūrinės pažangos.

Butrimonių vidurinės mokyklos vidurinio ugdymo programos akreditavimas vyks 2010 m. vasario 17-23 d.

Irena Šimanskienė

Butrimonių vidurinės mokyklos mokytoja