Prezidentui 90-117

Dar viena proga pasveikinti Prezidentą…

Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus lapkričio 3 d. minėjo gražią 90-mečio sukaktį. Džiugu, kad į Kauno Vytauto Didžiojo universitete organizuotą Prezidento pagerbimo šventę lapkričio 5 dieną buvo pakviestas „Adamkiados“ sumanytojas ir pagrindinis organizatorius Butrimonių gimnazijos direktorius Valdas Valvonis.

Pasveikinti prezidento susirinko pilnutėlė salė – maždaug 700 kviestinių svečių. Asmeniškai perduoti sveikinimų ir linkėjimų šalies vadovui atvyko daug jo bičiulių, bendražygių, kolegų, pramogų pasaulio, žiniasklaidos atstovų, verslininkų ir kitų asmenybių, kuriuos likimas vienaip ar kitaip suvedė su V. Adamkumi per 9 dešimtis jo gyvenimo metų.

Butrimonių gimnazijos direktorius Valdas Valvonis visų Almos Adamkienės globoto labdaros ir paramos fondo mokyklų vardu su nuoširdžiausiais linkėjimais jubiliatui perdavė atminimo dovaną – Butrimonių gimnazijos kiemelyje esančio aukuro maketą. 2008 metais mokyklos vidiniame kiemelyje buvo pastatytas lauko meno kūrinys – aukuras, išreiškiantis padėką poniai Almai Adamkienei už jos labdaros ir paramos fondo pagalbą Butrimonių gimnazijos ir visos Lietuvos vaikams. Aukurui akmenis sunešė mokyklos mokiniai ir svečiai iš daugelio fondo remiamų mokyklų Lietuvoje. Fondo direktorė Sigutė Kačinskienė aukurą paskyrė Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui. Aukuras – tai Fondo globotų mokyklų draugystės ir bendradarbiavimo simbolis.

„Džiaugiuosi, kad turiu tiek bičiulių“, – žvelgdamas nuo scenos į kelis šimtus salėje esančių svečių sakė prezidentas V. Adamkus. Dėkodamas už šią šventę ir sveikinimus, jis pažymėjo, kad gyvenime jam niekada nekilo abejonių, ar pasirinko teisingą kelią. Tačiau išlikti jame padėjo žmonės, esantys šalia. Ypač – žmona Alma, kuriai dėkodamas jubiliatas akimirkai susigraudino.

Garbė dalyvauti tokiame renginyje ir sveikinti tokią iškilią asmenybę kaip Valdas Adamkus. Smagu, kad Butrimonių gimnazijos bendradarbiavimas su Almos Adamkienės paramos ir labdaros fondu ir pačiu V. Adamkumi, nuveikti bendri darbai ir jų tęstinumas paliko pėdsaką Jo Ekscelencijos Prezidento širdyje… Šio žmogaus šviesus protas, veikla ir autoritetas skatina ieškoti naujų idėjų, nebijoti iššūkių, tęsti pradėtus darbus.

Butrimonių gimnazijos informacija