20 – kopija

Dezinformacijos raštingumo egzaminas

Gegužės 3 d. 8 ir III g klasių mokiniai su istorijos mokytoja Dalia Adžgauskiene dalyvavo dezinformacijos raštingumo egzamine, vykusiame virtualioje erdvėje. Jį organizavo Vyriausybės kanceliarija su dezinformacijos analizės centru ,,Debunk.org“. Pirmiausia mokiniai išklausė paskaitą apie dezinformaciją, sužinojo, kaip ji veikia, kaip dirbtinis intelektas gali būti naudojamas manipuliuoti žmonėmis, kaip veikia socialinių tinklų algoritmai ir kt. Po paskaitos žinias pasitikrino dalyvaudami egzamine. Geriausių rezultatų šalyje pasiekusi klasė bus pakviesta į Vyriausybės rūmus ir apdovanota.

Dezinformacijos raštingumo egzaminas – tai ne tik žinių patikrinimas, bet ir galimybė praplėsti žinias bei tapti atsparesniems dezinformacijos iššūkiams.