????????????????????????????????????

Diskusija su psichologu Evaldu Karmaza apie mokinių vidinę motyvaciją „Kaip pagerinti rezultatus?“

Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamas projektas Nr. 09.2.1-SFA-V-719-01–0001 „Kokybės krepšelis“

Gruodžio 20 d. Butrimonyse viešėjo psichologas, pedagoginės psichologijos magistras, lektorius Evaldas Karmaza, bendravo su gimnazijos bendruomene: mokiniais, jų tėvais bei mokytojais.

  Psichologas mūsų gimnazijoje lankėsi jau antrą kartą, todėl susitikimas su juo mokinių buvo laukiamas. Šį kartą buvo diskutuota ypač aktualia tema – „Kaip pagerinti rezultatus?“ Diskusija buvo gyva, žaisminga, kalbėtasi mokiniams aktualiais pareigos, atsakomybės, savarankiškumo klausimais. Buvo paliesta ir nuotolinio mokymosi tema, dalintasi asmenine patirtimi, pateikta pavyzdžių iš mokiniams artimos socialinės aplinkos. Lektorius kalbėjo apie vidinę ir išorinę motyvaciją, akcentavo, kad „privertimas“ ir „paskatinimas“ veikia, tačiau labai trumpai. Lektorius pasakojo apie mažuosius motyvacinius pokalbius, kurie padeda pačiam spręsti dilemą kaip pasielgti, kai vienu metu ir norisi, ir nesinori ko nors imtis. Buvo akcentuojamas savarankiškumas: žmogus padaro daugiausiai, kai lieka vienas pats su savimi. Psichologas E. Karmaza patarė kiekvienam pasirašyti sutartį su savimi dėl galimybės pasikeisti bei viską fiksuoti dienoraštyje (praleistą laiką, nuveiktus darbus, neatliktas užduotis ir pan.). Jis kvietė sportuoti, sveikai maitintis, išsimiegoti ir vengti streso teigdamas, kad viskas yra įmanoma, svarbiausia savo gyvenime numatyti prioritetus.

  Susitikime su mokinių tėvais bei mokytojais diskutuota ta pačia motyvacijos tema.  Suaugusieji buvo kviečiami pamąstyti, kiek galimybių suteikia mokiniams veikti savarankiškai, ar nepersistengia jiems pagelbėdami, galbūt netinkamai skatindami ar kritikuodami. Lektorius kvietė tėvus ir mokytojus būti pasirengusius pagelbėti, tačiau nedaryti darbų už juos, patarė nenaudoti manipuliacijų, ,,juodosios pedagogikos“ veiksmų, nes tai būtų didžiulė grėsmė santykiams su jaunais žmonėmis. E. Karmaza seminarą iliustravo aiškiais pavyzdžiais bei praktiniais patarimais, atsakė į diskusijos dalyvių klausimus.

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on pinterest
Share on email
Share on twitter