20240613_125030

Dokumentinio filmo peržiūra ir susitikimas su režisieriumi Arvydu Kinderiu

Birželio 13-tą 5 ir III g klasių mokiniams pilietiškumo pamoką gimnazijoje vedė režisierius Arvydas Kinderis. Režisierius pristatė jo ir operatoriaus Kęstučio Krivo sukurtą dokumentinį filmą „Meilės ir atminties namai“, pasakojantį apie žydų paveldą Alytaus apskrityje. Minėtas filmas buvo kuriamas visoje Alytaus apskrityje (ir Butrimonyse), nes žydai iki masinio jų sunaikinimo ne tik gausiai gyveno visoje Lietuvoje, bet ir įnešė nemažą indėlį prekybos, tarpusavio santykių, kultūros srityse. Filme pasakojama žydų tautos istorija, žydų bendruomenės palikimas Dzūkijoje.

Į susitikimą atvyko ilgametė gimnazijos istorijos mokytoja Danutė Anušauskienė, kuri filme pasakojo apie Butrimonių miestelio žydus tarpukaryje.

Dokumentiniame filme apie profesoriaus Leonido Donskio tėvo gelbėtojus kalbėjo kita butrimoniškė, buvusi lietuvių kalbos mokytoja Marija Struskauskienė.

Dokumentinio filmo peržiūra ir diskusijos su režisieriumi pagilino mokinių kompetencijas meno raiškos, kūrybinio mąstymo, pilietiškumo, kultūrinio pažinimo srityse. Nuoširdžiai dėkojame režisieriui A. Kinderiui už dokumentinio filmo „Meilė ir atminties namai“ pristatymą.

Istorijos mokytoja Dalia Adžgauskienė