DSC_1465

„Drevinuko“ viešnagė Butrimonių gimnazijoje

Šaltą ir ūkanotą lapkričio 23 – os rytmetį Butrimonių gimnaziją sušildė gausus mažųjų svečių būrys iš Alytaus mokyklos-darželio „Drevinukas“. 4b klasės mokiniai, lydimi mokytojos Editos Jurčienės, atvyko susipažinti su Butrimonių gimnazija bei susidraugauti ir smagiai praleisti laiką su gimnazijos trečiokais (mokytoja Gina Griškonienė) ir ketvirtokais (mokytoja Rita Peckuvienė).

Svečius pasitiko mokytoja, kraštotyros būrelio vadovė  Danutė  Anušauskienė, pasveikino gimnazijos direktorius Valdas Valvonis. Visi kartu nuskubėjo į gimnazijos etnografinį muziejų. Mokiniai sužinojo, kaip gyveno jų protėviai, lino kelio bei Butrimonių gimnazijos istoriją, pamatė daugybę senų buities ir technikos prietaisų, išgirdo daug jiems dar neatrastų istorijų. Mokytoja E. Jurčienė paliko įrašą svečių knygoje.

Butrimonių gimnazijos patalpose mokytoja D. Anušauskienė mokiniams atvėrė Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo veiklos ekspozicijos duris. Mokiniai atidžiai klausėsi mokytojos pasakojimo apie šio nedidelio muziejaus įkūrimą, apžiūrėjo saugomas knygas, fotografijas, paveikslus, susipažino su jau tradiciškai gimnazijoje vykdoma „Adamkiada“.

Mažieji smalsaudami vaikščiojo gimnazijos koridoriais, aplankė biblioteką, apžiūrėjo garbės lentą bei laimėjimus. Besidairančius svečius džiugiai pasitiko šeimininkai – gimnazijos pradinukai. Visi skubėjo pasidalinti įspūdžiais ir išbandyti jėgų draugiškose varžybose. Tiesiog nuostabu, kaip greitai vaikai susidraugavo, atrado bendrų pomėgių, apsikeitė kontaktais. Butrimoniškiai naujiems draugams įteikė pačių pagamintas atminimo dovanėles. Pasibaigus draugiškoms varžyboms, visi nuskubėjo į aktų salę žiūrėti tą dieną vykusio tradicinio „Patriotinės dainos“ konkurso kariuomenės dienai paminėti.

Užsimezgusi draugystė, tikimės, gyvuos dar ne vienerius metus, nes visi jau nekantriai laukia susitikimo, suplanuoto pavasarį.

Parengė anglų kalbos mokytoja Loreta Blaževičienė