Administracinis_21

Edukacija bendrovėje „Dzūkijos vandenys“

Integruojant chemijos, biologijos ir geografijos mokomuosius dalykus, gimnazijos I g klasės mokiniams gegužės 23 d. buvo organizuojama edukacinė išvyka į Alytuje įsikūrusią įmonę UAB „Dzūkijos vandenys“.

Edukacijoje buvo pristatytas visas vandens kelias nuo vandens gręžinio iki nuotekų valymo, papasakota, kokius darbus su kokia įranga reikia atlikti likviduojant gedimus ar renovuojant jau pasenusią vandens perdavimo įrangą. Mokiniai sužinojo, kaip kito įmonės veikla nuo pirmųjų dienų iki šių dienų, kaip keitėsi vandens panaudojimo kiekiai, kai Alytuje kūrėsi pramonė, kuomet šios pramonės įmonės baigė veiklas, kaip tai pakeitė gyventojų emigracija.

Šio susitikimo metu (integruojant ugdymo karjerai programą) taip pat buvo pristatytos įmonėje UAB „Dzūkijos vandenys“ dirbančių žmonių profesijos ir specialybės, paaiškinta, kokio išsilavinimo reikia norint jas įgyti, kokius konkrečius darbus jie atlieka, už ką jie atsakingi.

Ši išvyka buvo naudinga ne tik mokomųjų dalykų atžvilgiu įtvirtinant žinias apie vandens reikšmę, jo taupaus naudojimo būtinybę, bet paskatino pamąstyti ir apie ateities planus, susijusius su galimybe pasirinkti vienos ar kitos rūšies studijas, darbo galimybes.

Chemijos mokytoja Jurgita Biliuvienė