20240503_095744

Edukacinė išvyka į Druskininkus

Saulėtą gegužės 3-ios rytą Butrimonių gimnazijos penktokai ir šeštokai, lydimi savo vadovių Vilmos Mielaikienės ir Jolitos Mensevičienės, išvyko į edukacinę ekskursiją.

Visų pirma, aplankėme vieno geriausių Dzūkijos skulptorių Antano Česnulio sodybą vienkiemyje. Čia esantys medžio drožiniai ir kompozicijos tik dalis autoriaus kūrybos per 30 metų. Kieme stovi paties šeimininko suręstas vėjo malūnas, nuo malūno Ratnyčėlės upelio link driekiasi unikali rūpintojėlių siena, kompozicija „Žmogaus ir medžio gyvenimas“. Mokiniai drožiniuose atpažino skaitytų kūrinių personažus.

Pabuvoję gamtoje vykome į edukacinį užsiėmimą „Šakočio kelias iki mūsų stalo“. Restorane-kepykloje „Romnesa“ išgirdome šakočio atsiradimo istoriją, ragavome kelių rūšių šakočio ir vaišinomės arbata. Čia ne tik pamatėme visą gamybos procesą atviroje židinio liepsnoje, bet ir patys jame dalyvavome. Kol mūsų iškeptas šakotis vėso, apsilankėme vieninteliame pasaulyje Šakočių muziejuje.

Paskui kelias vedė į Druskininkus: pasivaikščiojome Nemuno krantine, pasigrožėjome grojančiu ir šokančiu fontanu, gražiais gėlynais ir parkais. Patyrę daugybę įspūdžių pavakare grįžome namo.