20171019_113908

Edukacinė išvyka į Vilnių

Saulėtą spalio 19-ąją  5 ir 7 klasės mokiniai vyko į edukacinius užsiėmimus Vilniuje. Energetikos ir technikos muziejuje gidė supažindino su muziejaus ekspozicija, Vilniaus miesto elektrinės įrenginiais bei elektros gaminimo principais, svarbiausiomis miesto pramonės šakomis, įmonėmis ir jų gaminama produkcija. Žaidimų kambaryje, žaisdami spalvingais eksponatais, turėjome galimybę susipažinti su įvairiais fizikos reiškiniais: šviesa, energija, jėgos perdavimu, magnetiniais laukais, garsu, elektra ir t.t. Daug  malonių emocijų patyrėme transporto ekspozicijoje, kur eksponuojami senoviniai automobiliai ir motociklai.

Perėję Karaliaus Mindaugo tiltu, pasiekėme Nacionalinį muziejų. Čia mūsų grupės išsiskyrė. Septintokai turėjo puikią galimybę edukacinio užsiėmimo metu pažinti  baltų genčių formavimąsi, to meto visuomenę, jos gyvenimo būdą, dvasinę kultūrą. Apžiūrėjo papuošalus: seges, smeigtukus, antkakles, apyrankes, jų nešiojimo būdą.

5 klasės mokiniai rinkosi edukacinį užsiėmimą ,,Mūsų senolių buitis“. Mokiniai senolių trobų interjeruose susipažino su senaisiais buities daiktais, aptarė jų paskirtį, kaitą. Daugelis sodiečio trobos įrenginių turėjo ir išskirtinę reikšmę: saugojo nuo negandų, padėjo dirbti ir gyventi. Visi aktyviai dalyvavo praktinėje užduotyje ,,Pažink daiktą“

Edukaciniai užsiėmimai muziejuose padeda mokiniams pagilinti mokykloje įgytas žinias , formuoti istorinius vaizdinius ir suvokti pirminius istorijos šaltinius, ugdyti informacinius gebėjimus, kultūrinį integralumą, kūrybingą asmenybę, siekiančią pažinti gimtojo krašto istoriją, puoselėti bei saugoti kultūros paveldą.

Vilma Mielaikienė, Dalia Adžgauskienė