Edukacinė išvyka į Žuvinto biosferos rezervatą

,,Nepaprastai turtinga Žuvinto ežero ir jo apylinkių augalija ir gyvūnija, neturinti kito pavyzdžio Lietuvoje, verta to, kad būtų išsaugota.“

Tadas Ivanauskas

Birželio 9 dieną I g klasės mokiniai, lydimi mokytojų Editos Simanavičienės ir Vilmos Mielaikienės, aplankė Žuvinto biosferos rezervatą. Čia vyko integruota geografijos-biologijos pamoka. Mokiniai turėjo galimybę iš arčiau pažvelgti į unikalų natūralios gamtos pasaulį.

Žuvinto rezervatas – pirmoji Lietuvos saugoma teritorija. Tai pirmasis ir vienintelis biosferos rezervatas Lietuvoje, 2011 m. įtrauktas į Pasaulinį UNESCO programos ,,Žmogus ir biosfera“ biosferos rezervatų tinklą.

Lankytojų centre gimnazistai susipažino su Žuvinto ežero istorija, jį supančių pelkių ir natūralių pievų augalija ir gyvūnija, klausėsi paukščių balsų ir juos atpažino. Apžvalgos aikštelėje mokiniai turėjo galimybę per žiūronus stebėti paukščius: jūrinį erelį, gulbę giesmininkę, uolinį karvelį, baltąją kielę, paprastąjį kirą ir kt.

Žuvinto ežero gamtiniame take mokiniai susipažino su ežeru ir jo aplinka: pro žiūronus stebėjo remezos lizdą bei paukščių stebėjimo bokštelyje gėrėjosi Žuvinto ežero gamtine aplinka.

Tokios pamokos skatina mokinių domėjimąsi gamtine aplinka bei per patyrimines veiklas įgytos žinios išlieka ilgam.