20230425_130426

Edukacinis užsiėmimas ,,Tautinis paveldas ir meninė drožyba“ Prienų tradicinių amatų centre

Gražią balandžio 25 dieną Alytaus r. Butrimonių gimnazijos II g klasės mokiniai lankėsi Prienų VšĮ „Meninė drožyba“ tradicinių amatų centre. Išvykos tikslas – aplankyti Prienų tradicinių amatų centrą, susipažinti su drožėjo amatu.

Susitikimo pradžioje įstaigą pristatė Algimantas Sakalauskas, VšĮ „Meninė drožyba“ direktorius, sertifikuotas A kategorijos tradicinių amatų meistras, drožėjas, kryždirbys. Jis papasakojo, kaip atsirado šis centras, kokią veiklą vykdo, parodė meninę ir kurti įkvepiančią aplinką. Mokiniai sužinojo ne tik apie patį amatų centrą, bet ir istorinę skulptūrų, kryžių ir stogastulpių prasmę ir reikšmę senovės lietuvių gyvenime. A. Sakalauskas pristatydamas erdves kvietė atsigręžti į gamtą, prisiminti savo protėvius.

Amatų centro darbuotoja dailininkė Audronė Mickutė supažindino su runomis kaip raštiniais ženklais, kurie buvo audžiami juostose ir kituose audiniuose, pasakojo apie senovinį dangaus ženklų skaitymą, pristatė mistiškąjį senąjį Arturo kalendorių. Visus sudomino pasakodama, kaip seniau aitvarai turtus nešdavo. Kiekvienam mokiniui buvo pateikta medinė lentelė, kurioje buvo nupiešta runa, o kas norėjo, galėjo pats nusipiešti patinkančią runą ir ją išdrožinėti. Mokiniai drąsiai ėmėsi veiklos, o gautu rezultatu nuoširdžiai džiaugėsi.

Edukacijos metu mokiniai ne tik sužinojo apie drožėjo amatą, bet ir papildė lietuvių kalbos, istorijos bei etnokultūros žinias.