Etninė kultūra

Etninei kultūrai tenka reikšmingas vaidmuo siekiant išugdyti tautiškai sąmoningą, patriotišką ir pilietišką asmenybę. Etninė kultūra, sukaupusi laiko patikrintas vertybes, sėkmingai prisideda prie bendrųjų švietimo tikslų įgyvendinimo – nuo mažens ugdyti humaniškumo, doros, sveikos gyvensenos, kūrybiškumo ir kitas vertybines nuostatas, įvairius gebėjimus, padedančius tapti savarankišku žmogumi.

Etninės kultūros būrelyje mokiniai išmoksta tradicinių liaudies dainų, ratelių, žaidimų, susipažįsta su tautosaka, nagrinėja Lietuvos etnografinius regionus, kuria tautinių kostiumų ornamentus. Taip pat mena mįsles, sudaro švenčių rato kalendorių, iliustruoja patarlių ir mįslių knygeles. Šios ir panašios veiklos ugdo kūrybiškumą, skatina bendrauti ir bendradarbiauti, įtraukia mokinius į etnines veiklas, skatina domėtis gimtojo krašto istorija, saugoti gamtą.

Būrelio vadovė pradinių klasių mokytoja Sigita Žvinakienė