Gimnazijos choras festivalyje „Tėvynės gint išėjo broliai“

Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje lapkričio 29 dieną vyko antrasis Alytaus miesto savivaldybės mokinių karinių-istorinių-partizaninių dainų festivalis „Tėvynės gint išėjo broliai“, skirtas Adolfo Ramanausko-Vanago 66-osioms žūties metinėms ir Lietuvos kariuomenės dienai paminėti. Lietuvių tauta, užsigrūdinusi amžių kovose dėl teisės laisvai ir nepriklausomai gyventi savo tėvų žemėse, vieninga valia siekusi savo gyvybę, kalbą, tautines bei valstybines tradicijas išlaikyti, kurti ir ugdyti savo tautinį solidarumą, kuris ir mūsų laikais yra aukščiausia tautinė vertybė, dažnai išreiškia muzikos garsais. Apie tai savo prisiminimuose rašė garsus lietuvių tautos poetas Marcelijus Martinaitis: „Į mūsų sodybą partizanai užsukdavo dažnokai. Būdavo pavargę, šlapi ir sušalę, kartais ir gerokai praalkę. Labiausiai man, vaikui, įstrigo tai, kad apšilę ir užvalgę, susitvarkę savo ginklus, imdavo dainuoti, dažnai iki išnaktų. Tas dainas girdėdavau ir eidamas sargybą kieme – saugojau jų dainas.“

Patriotiškumo ir šiltų jausmų Lietuvai nestokojančios dainos skambėjo ir tądien. Mūsų gimnazijos mišrus choras atliko Roko Radzevičiaus dainą „Devynios baltos upės“. Dainininkai klausytojams suteikė galimybę prisiliesti prie lietuvių liaudies meno, prie mokykloje puoselėjamų etninių vertybių ir tradicijų. Džiaugiamės, kad savo dainomis galime išreikšti dėkingumą ir meilę Lietuvai bei dar kartą įrodyti, kad mūsų dainos skamba garsiai ir svariai prisideda prie pilietinio-patriotinio mokinių ugdymo.