Gamtinis

Gimnazijos dainininkai festivalyje „Kaime žydi abrikosai“

Štai ir vėl viduržiemį „pražydo abrikosai“. Sausio 28 dieną. Aukštadvario gimnazijos salėje vyko dainuojamosios poezijos ir folkloro festivalis „Kaime žydi abrikosai“. Šis festivalis siekia puoselėti kūrybiškumą kaimo vietovėse, suteikiant žmonėms galimybę paklausyti dainuojamosios poezijos atlikėjų, taip pat skatinti nepamiršti tradicinės kultūros dainuojant liaudies dainas, kurios sužadina mūsų patriotiškumą, pilietiškumą bei meilę savo tėvynei. Be to, kviečia per visą naktį šokti liaudies šokius pagal gyvą muziką.

Festivalio sumanytoja ir organizatorė – buvusi Butrimonių gimnazijos mokinė Akvilė Vervečkaitė-Rubikienė į šį šiltą, jaukų ir alsuojantį nuoširdumu renginį pakvietė ir mūsų gimnazijos vokalinį ansamblį. O sužinojusi, jog čia mokosi mergaitė iš Ukrainos, panoro išgirsti ir ją.

Visa salė pritarė mums dainuojant dainas „Žaliam berže“, „Jei ne auksinės vasaros“, o kai Daria uždainavo ukrainietiškai „Oi u luzi chervona kalyna“, visi žiūrovai salėje plojo atsistoję ir dainavo drauge, taip išreikšdami nuoširdų palaikymą Ukrainai.

Festivalis, užgimęs Eičiūnų kaime, išaugo ir tapo gražia tradicija, kuri tęsiasi jau dvylika metų. Festivalio organizatorei, mūsų kraštietei Akvilei linkime daug gražių ir originalių idėjų bei tikimės po metų vėl drauge skanauti saldžių abrikosų ir mėgautis puikiu festivaliu kaime, pritraukiančiu atlikėjus iš visos Lietuvos.