20231128_114426

Gimnazistai mokėsi Alytaus STEAM centre

Lapkričio 28 dieną III g klasės mokiniai lankėsi Alytaus STEAM atviros prieigos centre. Biologijos–chemijos laboratorijoje gimnazistai dalyvavo praktiniame užsiėmime ,,Fotosintezė fotoelektrai: kaip ,,įveiklinti“ augalų pugmentus?“ Užsiėmimo pradžioje mokiniai prisiminė saugaus elgesio taisykles, susipažino su darbine aplinka ir darbui reikalingais prietaisais. Vėliau naudodami du tirpiklius iš augalų lapų pasigamino heksaninį pigmentų ekstraktą ir ištyrė augalų pigmentų tirpumą skirtinguose tirpikliuose. Savarankiškai pasiruošę mišinių atskyrimui reikalingas priemones, naudodamiesi plonasluoksnės chromatografijos plokštele ir chromatografine kolonėle, atskyrė ir išgrynino heksane ištirpintus augalų pigmentus. Spektrofotometru užrašė išgrynintų augalų pigmentų sugerties spektrus ir juos išanalizavo pagal pateiktą pavyzdį. Paaiškino, kaip augalų pigmentai sugertą šviesos energiją dažais jautrintame saulės elemente DSJE tam tikromis sąlygomis paverčia elektros energija.

Atlikę šį tyrimą gimnazistai plačiau pažvelgė į įprastą gamtinį procesą–fotosintezę.

Biologijos mokytoja Vilma Mielaikienė