naujiena

Gimnazistai pasižvalgė debatų čempionate

Kovo 24d. VGTU kūrybinių industrijų fakultete vyko anglų kalbos 24 – asis respublikinis debatų čempionatas.

Alytaus rajono Butrimonių gimnazijos mokiniai Ugnė Vaičiūnaitė (8 klasė), Aistė Abramavičiūtė (IVg klasė) ir Erikas Mielaika (IVg klasė) vyko pasižiūrėti, kaip debatuojama, susipažinti su geriausiomis Lietuvos debatų komandomis bei debatų Lietuvoje įkūrėja ir koordinatore Virginija Pakšiene. Mokinius vykti paskatino ir į respublikinį debatų čempionatą lydėjo anglų kalbos vyresnioji mokytoja Loreta. Blaževičienė.

Jau nuo 1994 m. Lietuvoje vyksta žiemos ir pavasario debatų turnyrai. Šiemet pavasario turnyre debatų temos siejosi su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiu. Komandos buvo paskirstytos į atskiras auditorijas, kur debatavo pasiruošta tema. Vėliau turėjo per valandą pasiruošti ekspromtu gautomis temomis. Iš viso buvo keturi raundai. Pirmą kartą anglų kalbos debatų čempionate nugalėtoja tapo Vilniaus licėjaus komanda.

Tai buvo puiki galimybė mokiniams praplėsti žinių bei pažinčių akiratį, patobulinti anglų kalbos žinias artėjant valstybiniams brandos egzaminams.

Anglų kalbos mokytoja Loreta Blaževičienė