20220429_095249

Gimnazistų edukacija Druskininkuose

Balandžio 29 dieną Butrimonių gimnazijos III-IV g klasių mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Šakočio kelias iki mūsų stalo“ Druskininkuose pagal ,,Kultūros paso“  programą. Edukacinės programos tikslas – ugdyti tautinę savimonę ir savigarbą turinčią asmenybę, puoselėjant etnokultūrą bei išsaugant tradicijas.

Edukaciją pradėjome šakočio kepimu židinyje ant atviros ugnies. Kepant buvo rodomas filmukas, pasakojama apie šakočių kilmę, jų rūšis, senuosius ir dabartinius kepimo būdus. Mokiniai sužinojo, kada apie šakotį užsimenama rašytiniuose šaltiniuose, kaip jie senovėje buvo kepami, kokie populiariausi kepimo būdai menami, kas dažniausiai kepdavo šakočius ir kodėl jų receptai buvo laikomi paslaptyje, kada į Lietuvą atkeliavo šakotis, ir kas pirmieji jį pradėjo mūsų šalyje kepti. Gimnazistai ne tik klausėsi įdomaus pasakojimo apie šakočius, bet ir turėjo galimybę paskanauti šakočio bei pasivaišinti arbata, dalyvavo šakočio kepimo procese. Užsiėmimo pabaigoje mokiniai aplankė Šakočio muziejų ir žinias įtvirtino atsakinėdami į edukatorės užduodamus klausimus.

Po edukacinio užsiėmimo aplankėme Vijūnėlės parką ir pasigrožėjome narcizų žiedais. III-IV g klasės mokiniai praleido dieną, kuri buvo kupina  įspūdžių ir naujų žinių, mokėjimo mokytis tyrinėjant,  atrandant, kuriant ir  bendraujant.

Klasės vadovės Vilma Mielaikienė ir Jolita Mensevičienė