20221111_094112 – kopija

Gimnazistų praktiniai užsiėmimai Alytaus STEAM atviros prieigos centre

  Lapkričio 9 dieną III g klasės ir lapkričio 11 dieną I-II g klasių mokiniai, lydimi fizikos mokytojos Jolitos Mensevičienės ir biologijos mokytojos Vilmos Mielaikienės, lankėsi Alytaus STEAM atviros prieigos centre.

 Biologijos-chemijos laboratorijoje III g klasės mokiniai dalyvavo praktiniame užsiėmime „Pamatyk DNR, ištirk ją ir sužinosi, kur pradingo septyntaškė“. Šio užsiėmimo metu mokiniai pasikartoję darbo taisykles su reguliuojamo tūrio pipetėmis ir praktiškai jas išbandę, matuodami nurodytą spalvoto vandens tūrį, taikė modernius DNR tyrimo metodus ir identifikavo, kokiai organizmo rūšiai priklauso tiriama DNR. II g klasės mokiniai dalyvavo praktiniame užsiėmime ,,Mielių lenktynės“. Susipažinę su reikalingais prietaisais: anglies dioksido jutikliu, kaitlente su magnetine maišykle mokiniai atliko praktinį darbą ir nustatė temperatūros ir išskiriamo anglies dioksido kiekio sąryšį bei mielių augimui ir dauginimuisi tinkamiausią temperatūrą ir substratą.                                                                                            

 Fizikos ir inžinerijos laboratorijoje I g klasės mokiniams vyko užsiėmimas ,,Šiltas namas“. Gimnazistai matavo karšto vandens ir vandens su ledu temperatūras, skaičiavo ledo lydymosi šilumą, tyrė linijinį metalų plėtimąsi. Be to, konstravo namą su skirtingo storio sienomis, skirtingų medžiagų langais ir durimis bei su termovizoriumi matavo laidžiausias šilumai konstrukcijos dalis ir nustatė, kaip namas tampa „šiltu“ namu. III g klasės mokiniai atliko praktikos darbą „Optinis liežuvis“. Dirbdami paragavo vaisių sulčių, patys neparagavę. Optiniais metodais ištyrė skirtingą cukraus kiekį turinčių medžiagų optinius lūžio rodiklius, išmatavo cukraus, ištirpusio vandenyje, kiekį ir palygino su produkto gamintojų skelbiama informacija. Mokiniai suprato šviesos (elektromagnetinių bangų) sklidimo medžiaga savybes ir optinių metodų praktinį pritaikymą tiriant įvairias šviesai skaidrias medžiagas.