Grandinė

I g klasės mokiniai edukacijoje „Birštono mineralinio vandens šaltiniai“

Keisdami edukacinę erdvę ir minėdami pasaulinę vandens dieną I g klasės mokiniai su chemijos mokytoja kovo 23 dieną vyko į Birštoną, kur dalyvavo edukacijoje „Birštono mineralinio vandens šaltiniai“ su patyriminio ugdymo elementais.

Prieš išvykdami mokiniai buvo supažindinti su saugaus elgesio instruktažu, taip pat gavo įpareigojančius atidžiai dalyvauti edukacijoje klausimus. Edukatorė supažindino su Birštono mineralinio vandens ir gydyklų istorija, mineralinio vandens gydomosiomis savybėmis bei jo sudėtimi ir visu gavybos procesu, kol vanduo patenka ant mūsų stalo. Sužinojome įdomių faktų: per dieną užtenka išgerti 1 litrą mineralinio vandens „Birutė“, kad savo organizmą aprūpintume Mg2+ visos paros norma; Lietuvoje yra banginių – Birštonas jį turi; Birštonas neturi savo teritorijoje gėlo vandens, jį gauna iš gręžinio, esančio kaimyniniame miestelyje. Išklausę įdomią ir informatyvią edukaciją degustavome mineralinius vandenis „Akvilė“, „Birutė“, „Vytautas“, taip pat ką tik paimtą iš gręžinio vandenį, kuris nėra visiškai apdorotas ir jo prekyboje nerastume, lyginome jų sudėties skirtumus ir tą jutome ragaudami. Mokiniai įdėmiai klausė ir rašė atsakymus į jiems pateiktus klausimus. Edukatorė taip pat patikrino mokinių susikaupimą užduodama klausimus – už teisingus atsakymus gimnazistai gavo mineralinio vandens.

Chemijos mokytoja Jurgita Biliuvienė