20240510_120348

III g klasės mokinių apsilankymas STEAM laboratorijose

Gegužės 10 dieną III g klasės mokiniai lankėsi Alytaus STEAM atviros prieigos centre.

Biologijos-chemijos laboratorijoje gimnazistai dalyvavo praktiniame užsiėmime ,,Pamatyk DNR, ištirk ją ir sužinosi, kur pradingo septyntaškė“. Šio užsiėmimo metu mokiniai praktiškai išbandė PGR ir DNR elektroforezės metodus, išanalizavo tyrimo rezultatus ir pagal juos indentifikavo tiriamų objektų rūšį.

Šiuolaikiniame pasaulyje labai populiarios temos apie pojūčių, galūnių atkūrimą, žmogaus galimybių išplėtimą, pritaikant įvairius jutiklius ir interaktyvius įrenginius. Žmonėms tenka naudotis aibe pagalbinės įrangos, kad būtų galima plačiau tyrinėti ir pažinti mus supantį pasaulį. Todėl III g klasės mokiniai dalyvavo užsiėmime „Perkelk žmogaus pojūčius į robotą“, naudodami mikrovaldiklius ir jutiklius bei pavaras mokėsi sukurti įvairias mechatronines sistemas ir jas valdyti naudodami atitinkamus jutiklius, pritaikydami gamtos mokslų, informacinių technologijų, technologijų žinias.