20221027_100628057

Ikimokyklinio skyriaus ugdytiniai dalyvavo projekte „Duonos kelias“

Butrimonių gimnazijos ikimokyklinio skyriaus ugdytiniai vykdė projektą ,,Duonos kelias“. Pagrindinis tikslas – atkreipti vaikų dėmesį, koks sunkus ir ilgas duonos kelias nuo rugio grūdo iki duonos riekelės.

Veikloje buvo panaudota grožinė literatūra, įvairios meninės išraiškos priemonės, įvairi informacija. Taip po lašelį, po grūdelį dėjome daug žinių apie duonos auginimą. Kiekvieną dieną, liesdamiesi prie duonos, aiškinomės jos paslaptį, skonį, naudą, pagarbą bei kelią ant mūsų stalo.  Daug kalbėjome apie tradicijas, kaip anksčiau buvo auginama, kepama duona ir kaip tai daroma šiuo laiku. Vaikai buvo supažindinti su žodžiais: spragilas, ližė, duonkubilis, dalgis.

Savaitės pabaigoje buvo organizuota šventė. Didžiausią įspūdį vaikams padarė šventėje pasirodęs vilkas, kuris norėjo išsikepti duonos. Buvo prisimintas ilgas kelias nuo grūdo iki duonos kepalo, vaikai deklamavo eilėraščius apie duoną, pamėgdžiojo darbo įrankius, žaidė liaudies žaidimus, ratelius, dainavo dainas. Visi maži ir dideli džiaugėsi gražiu vaikų ir pedagogų pasirodymu, suteikusiu vaikams ne tik žinių, bet ir daug teigiamų emocijų. Šventę padėjo organizuoti muzikos mokytoja Neringa Valvonienė, šokių mokytoja Živilė Patinskaitė ir visa ikimokyklinio skyriaus bendruomenė.