Integruota muzikos-istorijos pamoka

Kovo 11-oji – Tautos pavasario diena, atvertusi naują mūsų istorijos puslapį, atvėrusi valstybei vartus į laisvę ir nepriklausomybę. Kovo 11- oji – viltinga šviesos ir ateities Lietuvai ir visiems mums diena. Siekiant paminėti šią datą gimnazijos 5 ir 8 klasių mokiniams organizuota atvira integruota muzikos-istorijos pamoka „Vardan tos Lietuvos“, pavadinta Lietuvos himno – „Tautiškos giesmės“ eilutėmis.

Pamokos tikslas – supažindinti mokinius su valstybės simboliais ir Nepriklausomybės atkūrimo istoriniais įvykiais. Pamoka pradėta kartu giedant Lietuvos Respublikos himną. Muzikos mokytoja Neringa Valvonienė mokiniams papasakojo himno parašymo istoriją ir jo sudėtingą kelią į šiandieninę laisvę, paaiškino, kokiomis progomis himnas giedamas, kaip dera elgtis jam skambant ir kaip jį saugo įstatymas.

Istorijos mokytoja Dalia Adžgauskienė priminė svarbiausius įvykius ir faktus Lietuvos kelyje į laisvę: 1990 m. Kovo 11-ąją atkurta Lietuvos nepriklausomybė, o išrinkta Aukščiausioji Taryba, tapusi tikruoju Parlamentu, vadovaujamu profesoriaus Vytauto Landsbergio, įvykdė svarbiausią lietuvių tautos lūkestį – paskelbė, kad atkuriama Lietuvos nepriklausomybė. Jau trisdešimt vienerius metus gyvename laisvoje šalyje, giedame ,,Tautišką giesmę“ ir turime žodžio laisvę.

Mokiniams patiko pamokos refleksija, organizuota žaidimo principu – prisijungę į „Kahoot“ mokymosi žaidimų platformą jie atliko 17 -os klausimų testą iš pamokoje įgytų žinių. Baigiantis pamokai mokiniai išsakė savo palinkėjimus Lietuvai.

Norėtųsi, kad pamoka „Vardan tos Lietuvos“ įkvėptų mūsų mintis, suteiktų prasmės darbams, padėtų kurti pačias didžiausias svajones. Būkime stiprūs ir turėkime vilties, kad įveiksime visus sunkumus.

Su Lietuvos Nepriklausomybės diena – Laisvės švente!