Integruota pasaulio pažinimo bei dailės ir technologijų pamoka

Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamas projektas Nr. 09.2.1-SFA-V-719-01–0001 „Kokybės krepšelis“

Pavasarį gamta pradeda groti naujomis spalvomis ir visi augalai atgyja. Pievos pasipuošia įvairiaspalvių gėlių kilimu.

Gegužės 20 d. Butrimonių gimnazijos Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcio skyriaus 1-4 kl. mokiniams vyko integruota pasaulio pažinimo bei dailės ir technologijų patyriminio ugdymo pamoka ,,Piešimas gėlėmis“. Piešimas yra vienas iš būdų, kaip vaikai,  tyrinėdami aplinką, gali išreikšti save ir parodyti kitiems savo vidinį pasaulį.

Mokiniai, prisirinkę mokyklos kieme augančių ir žydinčių augalų, susipažino su jų įvairove, vardijo pavadinimus, rūšiavo juos pagal spalvas ir atspalvius ir, išgavę iš jų sultis, piešė neįprastus piešinius. Kūrybinis procesas persipynė su nauja patirtimi ir džiugiomis emocijomis.

Šioje patyriminio ugdymo pamokoje mokiniai ne tik susipažino su pavasarį pievoje žydinčiais augalais, bet ir tobulino kantrybės, kruopštumo, gebėjimo užbaigti darbą iki galo įgūdžius. Praplėtė erdvės suvokimą, o kartu tapo atviresni aplinkai, pastabesni viskam, kas gražu, įdomu ir nauja.

Įgyvendintos ,,Kokybės krepšelio“ 1.2. Savivaldaus ir patyriminio ugdymo(si) diegimas dalykų pamokose ir 1.3. Ugdymo proceso organizavimas kitose edukacinėse aplinkose gimnazijoje ir už gimnazijos ribų – ,,klasė be sienų“ veiklos.

Daiva Bartkevičienė 3-4 klasių vyresn. mokytoja

Daiva Abramavičienė 1-2 klasių mokytoja