Integruota šokio ir fizinio ugdymo pamoka 1 klasėje

Gegužės 27 d. pirmos klasės mokiniai dalyvavo integruotoje šokio (mokytoja Živilė Patinskaitė)  ir fizinio ugdymo (mokytoja Sigita Žvinakienė) pamokoje „Judrieji žaidimai šokio ritmu“. Kadangi fizinio ugdymo pamokų temos šiuo metu susijusios su judriaisiais žaidimais, tad paįvairinti mokymąsi nuspręsta fizinio ugdymo pamoką siejant su šokiu.

Pamokos pradžioje kartu su mokiniais buvo aptartas pamokos uždavinys, darbo formos, lūkesčiai. Tuomet šokio mokytoja pravedė nuotaikingą apšilimą, naudojant gimnastikos lankus. Buvo atliekamos įvairios sportinės užduotys, žaidimai su muzika, šokio elementais. Mokiniams ypač patiko judrusis muzikinis žaidimas „Šok į lanką“, kurio metu jie šoko aplink ratu sudėtus lankus, o sustabdžius muziką turėjo suspėti įšokti į lanką. Vėliau mokytoja S. Žvinakienė pakvietė mokinius pažaisti judriuosius žaidimus su kamuoliu bei balionais skambant muzikai. Paskui mokinių laukė paskutinė pamokos užduotis – šokis su kamuoliais. Mokytoja Ž. Patinskaitė pristatė įvairius šokio judesius su kamuoliais, mokiniai taip pat darė savo sugalvotus judesius ir juos sujungę į visumą atliko šokį pagal dainą „Gangnam style“. Galiausiai žaidimo forma buvo atliekami tempimo pratimai su muzika bei aptariama įvykusi pamoka.

Integruota pamoka mokiniams suteikė daug džiaugsmo ir teigiamų emocijų, visi mokiniai aktyviai dalyvavo įvairiapusėse veiklose. Vieniems labiausiai patiko žaidimai bei šokio judesiai su lankais, kitiems – su kamuoliais ar balionais. Tai parodė, kad kiekvienas mokinys surado jam patinkančią ir įdomią veiklą.