20190611_093703

Interaktyvus užsiėmimas moksleiviams Butrimonių gimnazijoje

Šiais mokslo metais Butrimonių gimnazija tapo „Sąžiningumo mokyklų tinklo“ nare (šiam tinklui priklauso 173 mokyklos). Šią akciją iniciavo „TransparencyInternational“ Lietuvos skyrius. „Sąžiningumo mokyklų tinklas“ yra nauja iniciatyva, kurios tikslas – suteikti Lietuvos mokykloms, puoselėjančioms sąžiningumo ir skaidrumo vertybes kasdieniame mokinių gyvenime, galimybę lengviau planuoti ir įgyvendinti sąžiningumo iniciatyvas, surasti bendraminčius bei dalintis geraisiais pavyzdžiais.

Birželio 11 d. Butrimonių gimnazijoje „TransparencyInternational“ Lietuvos skyrius organizavo interaktyvų užsiėmimą moksleiviams – dalyvaujamojo biudžeto simuliaciją. Dalyvaujamasis biudžetas – tai būdas, leidžiantis kartu su gyventojais spręsti dėl viešųjų lėšų panaudojimo, kai miestiečiai patys siūlo idėjas miestui ir balsuodami renka labiausiai patikusias. 7-8, I g – III g klasių moksleiviai su iniciatyvų koordinatoriais Ieva Dunčikaite ir Karoliu Poškum diskutavo apie mokyklos poreikius, sužinojo, kaip priimami finansiniai sprendimai gimnazijoje, miestelyje, rajone ir Europos Sąjungoje. Susiskirstę į komandas mokiniai siūlė savo idėjas, kaip išleisti 1 tūkst. eurų iš savo gimnazijos biudžeto. Daugiausia balsų surinko komanda, pateikusi idėją gimnazijos erdvėse įrengti lauko klasę. Nugalėtojai buvo apdovanoti TILS partnerių Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje prizais, o gimnazijos direktoriui Valdui Valvoniui įteikta ,,Sąžiningumo tinklo mokyklos“ lentelė.