Iš Vilniaus ne tuščiomis…

Butrimonių gimnazijos kraštotyrininkai (vadovė – istorijos mokytoja metodininkė Danutė Anušauskienė) dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro paskelbtoje Nacionalinėje mokinių ir jaunimo kraštotyros ekspedicijoje, skirtoje Tarmių, 1863 m. sukilimo ir K. Donelaičio metams paminėti. Ekspedicija vyko dvejus metus (2013 – 2015 m.). Ekspedicijos tikslas – mokinių ir jaunimo tautinio orumo, pilietiškumo ir tautiškumo bei saviraiškos ugdymas, orientuojant į gimtojo krašto istorijos, gamtos ir etnokultūros pažinimą.

Mes, kraštotyrininkai, kartu su lietuvių kalbos vyresniąja mokytoja Dana Gecevičiene ir mūsų būrelio vadove mokytoja metodininke Danute Anušauskiene rinkome Butrimonių krašto žmonių atsiminimus, tarminius tautosakos tekstus ir paruošėme kraštotyros darbą ,,Butrimonių krašto žmonių šnekta“.

2015 m. spalio mėn. dalyvavome Vilniuje, kur vyko Nacionalinė mokinių ir jaunimo kraštotyros konferencija ir kraštotyros darbų paroda. Iš pateiktų parodai 80 darbų mūsų kraštotyrininkų būrelio darbas laimėjo III-ąją vietą, buvome apdovanotos diplomais ir suvenyru, o mokytojos – Padėkos raštais ir asmeninėmis dovanomis.

Kraštotyrininkė Agnė Malinauskaitė