Istorinė-edukacinė erdvė „Butrimonių herbas“

Rekonstruojant miestelio aikštę 2019 m., gimnazijos direktorius atlikusius, turinčius istorinę atmintį akmenis parvežė į gimnazijos teritoriją, vildamasis iš jų sukurti ką nors įdomaus ir gražaus. Gimnazijos ,,Tėvų klasės“ atstovams apžiūrėjus teritoriją kilo idėja šalia mokyklos įrengti naują erdvę. Gimnazijos direktoriui pritarus, idėja virto įdomiu projektu – rytinėje gimnazijos pusėje, vejoje prieš gimnazijos langus pavaizduoti Butrimonių miestelio herbą.

Herbą puošia stilizuota, unikali Butrimonių trikampė aikštė, vienintelė Lietuvoje paskelbta Lietuvos urbanistikos paminklu (daugiau informacijos apie herbą).

Stilizuoto herbo senoviniam grindiniui nutarta panaudoti iš aikštės parvežtus akmenis, galbūt, menančius 17 a., nes Butrimonių kaimas pirmą kartą paminėtas 1699 m. Trakų žemės teismo knygose. Erdvę, herbe simbolizuojančią aikštę, planuojama apželdinti etnologiniais augalais, įrengti stendus su miestelio centrinės dalies istorinėmis fotografijomis bei kita įdomia informacija.

Manome, kad šią edukacinę erdvę mokiniai pamėgs. Tai padės jiems geriau pažinti savo gimtojo miestelio istoriją, ugdys patriotiškumą, pilietiškumą ir meilę savo kraštui. Tikimės, kad ši erdvė bus patraukli ir įdomi į miestelį užsukusiems svečiams.