20171012_101245

Išvyka į Vilnių

Spalio 12 dieną Butrimonių gimnazijos 8, I g ir III g klasių mokiniai, lydimi anglų kalbos mokytojos Loretos Blaževičienės, lietuvių kalbos mokytojos Danos Gecevičienės bei logopedės Rasos Kleponienės, vyko į ekskursiją Vilniuje. Mokiniai lankėsi Energetikos ir technikos muziejuje, kur dalyvavo edukacijoje – „Iliuzijos – mokslas, mistika ar apgaulė?“.  Gidas papasakojo, kas yra iliuzijos, kaip jos susidaro, kas yra miražas, pereidolija ar dirbtinės perspektyvos. Dalyviai susipažino su judančiais paveikslėliais, 3D anaglifais bei patys atrado stulbinančių optinių apgaulių. Atskiroje ekspozicijų salėje galėjome išbandyti stroboskopo juostą, stebėti, kaip veikia Jakobo kopėčios, nešti lagaminą, valdomą giroskopo, sužinoti savo svorį Marse, Jupiteryje ir Mėnulyje.  Taip pat aplankėme muziejuje veikiančią senų automobilių parodą.

Vėliau mokinių noru vykome į prekybos ir pramogų centrą – Akropolį, kuriame visi pasirinko skirtingas veiklas… Vieni ėjo pietauti, kiti rinkosi aktyvų laisvalaikį, o treti – žiūrėjo lietuvių kūrybos filmą „Kaip susigrąžinti ją per 7 dienas“.

Ugnė Vaičiūnaitė, 8 klasės mokinė