PICT9229

Įvertinta Butrimonių gimnazijos muziejaus veikla

Šalies bendrojo lavinimo mokyklose veikia 396 mokyklų muziejai. Lietuvos jaunimo turizmo centras, koordinuojantis mokyklų muziejų veiklą, kas antri metai vykdo tokių muziejų veiklos apžiūrą. Konkursas vykdomas dviem etapais: regionuose – Suvalkijos – Dzūkijos, Žemaitijos ir Aukštaitijos ir baigiamasis etapas – konferencija ir pateiktų muziejaus veiklos aprašų paroda Vilniuje. Butrimonių gimnazijos muziejus taip pat dalyvauja šiame konkurse.

2011 m. balandžio 15 d Lietuvos jaunimo turizmo centras Kaune, Lietuvos švietimo istorijos muziejuje, vykdė Suvalkijos-Dzūkijos regionų mokyklų muziejų metodinę – praktinę konferenciją „Mokyklinis muziejus – tautinės, kultūrinės ir istorinės atminties išsaugojimo lobynas“. Į renginį buvo pakviesta ir Butrimonių gimnazijos muziejaus vadovė, istorijos mokytoja metodininkė Danutė Anušauskienė. Konferencijoje buvo dalijamasi muziejinės veiklos patirtimi, eksponuojami muziejų veiklos aprašai. Renginio pabaigoje vyko regiono muziejų veiklos apžiūros aptarimas ir apdovanojimai.

Mūsų gimnazijos muziejaus veikla buvo įvertinta labai gerai, o jo vadovė D. Anušauskienė apdovanota padėkos raštu ir vertinga dovana – knyga. Tikimės ne mažesnio kraštotyrinio darbo įvertinimo ir Vilniuje spalio mėn. vyksiančiame baigiamajame konkurso etape

Butrimonių gimnazijos kraštotyrininkė Alma Laužonytė