Pav.1

Jaunieji šauliai mokosi net naktį

LŠS Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės 108-os kuopos Daugų Vlado Mirono (šauliukų vadovas Algis Cincilevičius) ir Butrimonių (šauliukų vadovė Ramutė Jablonskienė) gimnazijų jaunieji šauliai balandžio 12 d. vakarą sugužėjo į Alytaus r. Daugų Vlado Mirono gimnazijoje organizuojamą renginį „Naktis mokykloje“. Susirinko aktyviausi jaunieji šauliai, nepabūgę išbandyti savo ištvermę ir praleisti naktį kartu.

Kad laikas neprailgtų, jaunųjų šaulių vadovai organizavo įdomių ir prasmingų veiklų. Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 2-osios komandos narai-gelbėtojai pakvietė jaunuosius šaulius į netradicinę pamoką „Saugus elgesys vandenyje“ Daugų ežero pakrantėje. Užsiėmimo metu narai-gelbėtojai pristatė tarnybinį automobilį bei gelbėjimui naudojamą įrangą, akcentavo, kokie pavojai tyko vandenyje, kaip elgtis, jei pradedi skęsti ar skęsta šalia esantis.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanorių koordinatorė Ugnė Stelmokienė pamokė pirmosios pagalbos veiksmų, kurie gali padėti, o gal netgi išgelbėti gyvybę: kaip suteikti pirmąją pagalbą pamačius nualpusį ar epilepsijos ištiktą asmenį, esant stipriam kraujavimui, kaip atlikti pradinį gaivinimą ir kt.

Valstybės sienos apsaugos Varėnos pasienio rinktinės Sienos kontrolės skyriaus kinologas Audrius Diksa su kolega Martynu šauliukams pristatė pasieniečio profesiją, papasakojo apie kontrabandos, nelegalių migrantų sulaikymą, parodė, kaip tarnybinis šuo sudrausmina viešosios tvarkos pažeidėją bei vykdo pagrindines komandas. Po šio užsiėmimo ne vienas jaunasis šaulys išsakė drąsų norą baigęs gimnaziją stoti į pasieniečių mokyklą. Gimnazijos absolventė pasienietė Laura pasidalino prisiminimais apie pasieniečių mokyklą ir  atliekamą darbą pasienyje.

Ištvermingiausieji jaunieji šauliai nakties veiklas tęsė bendraudami, žaisdami stalo žaidimus, stalo tenisą, badmintoną, tinklinį, rungtyniaudami, kas greičiau ir teisingai suriš virvės mazgą. Dėkojame Daugų Vlado Mirono gimnazijos jauniesiems šauliams už nuoširdžią ir jau ne vienerius metus trunkančią draugystę.