unnamed (6)

Kelionė į Latviją

Gegužės 17-tą Butrimonių gimnazijos 5, 7 ir III g klasių mokiniai vyko į kultūrinę-pažintinę išvyką į Latviją.

Mokiniai lankėsi garsaus italų architekto F. B. Rastrelli XVIII a. suprojektuotame Rundalės rūmų ansamblyje, kuris yra žymiausias baroko ir rokoko architektūros paminklas Latvijoje. Rūmuose mokiniai apžiūrėjo 43 restauruotus kambarius, Auksinę ir Baltąją sales, Didžiąją galeriją. Baroko epochos rūmai neįsivaizduojami be prancūziško sodo, užimančio 10 hektarų plotą.

Aplankę rūmus vykome į Rygos automobilių muziejų, kuriame galima rasti didžiausią ir įvairiausią Baltijos šalyse senųjų motorinių transporto priemonių kolekciją. Apžiūrėjome unikalią sovietinės vadovybės automobilių ,,Kremliaus kolekciją“, įspūdingą specialiosios, krovininės ir karinės technikos bei dėmesio vertą lenktyninių ir rekordinių automobilių kolekcijas. Muziejaus ekspozicijos sukurtos kaip pasakojimas apie unikalias motorines transporto priemones, garsias asmenybes ir garsiausius automobilių pasaulio įvykius.

Kelionę tęsėme Rygos senamiestyje, kur mokytoja Dalia Adžgauskienė vedė apžvalginę ekskursiją ir papasakojo apie pagrindinius lankytinus senamiesčio objektus: puošyba ir dydžiu išsiskiriančią Rygos katedrą, Juodagalvių pirklių gildiją, aukščiausią Šv. Petro bažnyčią ir kt. Vėliau mokiniai galėjo savarankiškai pasivaikščioti ir pasigrožėti Rygos senamiesčiu.

Susipažinę su kaimynine Latvija bei jos sostine Ryga, gerai nusiteikę, planuodami jau kitų metų išvyką, sėkmingai sugrįžome į namus. Mokinius kelionėje lydėjo jų klasių vadovės Vilma Mielaikienė, Dalia Adžgauskienė, Jonė Poliakienė.