received_1210368750338285

Kovo 20-oji – Žemės diena

Kasmet kovo 20 d., pavasario lygiadienį, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kraštuose, minima pasaulinė Žemės diena. Žemės dienos tikslas – ne tik atkreipti pasaulio visuomenės dėmesį į aplinką, klimato atšilimo keliamas problemas, neatsakingą vartojimą, bet ir skatinti kiekvieną gyventoją prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Pasaulinę žemės dieną prasmingai pasitiko ir mūsų mokyklos bendruomenė.

Šiais metais Žemės vėliava gimnazijos prieigose buvo iškelta stebint pradinukams, nes jie su mokytojomis vykdo gamtamokslinį projektą „Žemė – mūsų namai“. Šio projekto veiklose vaikai stengiasi pažinti, saugoti ir gerbti gyvąją gamtą. Taip pat plečia žinias apie augalus, augančius artimoje aplinkoje, susipažįsta su jų įvairove, nauda žmogui. Kartu vaikai ugdosi vertybines nuostatas, plėtoja savo kūrybinius gebėjimus ir saviraišką. Vyresnių klasių mokiniai biologijos pamokų metu Žemės dieną diskutavo apie planetos problemas ir svarstė, kaip kiekvienas iš mūsų galėtume prisidėti prie jų sprendimo, taip pat dalyvavo viktorinoje „Rūšiuok, taupyk, perdirbk“, kurią organizavo biologijos mokytoja Vilma Mielaikienė. Gimnazijos direktorius Valdas Valvonis visiems linkėjo būti atsakingais savo Žemės šeimininkais ir kiekvienam prisidėti prie jos saugojimo ir puoselėjimo.

Daug teigiamų emocijų, ypač mažiesiems mokiniams, suteikė pabuvimas gimnazijos parke, kur vyresnieji mokiniai, vadovaujami technologijų mokytojo Virginijaus Bučiaus, įkėlė į medžius inkilus, kuriuos patys pagamino. Inkilų gimnazijos parkui dovanojo ir Alytaus profesinio rengimo centras – nuoširdžiai dėkojame – mažieji namukai jau laukia sugrįžtančių sparnuočių.

Džiaugiamės turiningai praleista diena ir primename, kad rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi ir kiekvieną dieną.