1 001

Kultūrinė-pažintinė-edukacinė septintokų ir aštuntokų išvyka į Kauną

  Artėjant gražiausioms metų šventėms, gruodžio 15 d., 7 ir 8 klasių mokiniai viešėjo Kaune – lankėsi Anatomijos muziejuje, dalyvavo „Kultūros paso“ lėšomis apmokamoje edukacijoje „Šviesos paveikslai“, smagiai leido laiką batutų pramogų parke.

  Atvykę į žiemišką Kauną pirmiausiai sustojome Lietuvos sveikatos mokslų universitete – lankėme čia įsikūrusį Anatomijos muziejų. Jo kolekcijos pagrindą sudaro 1920-1940 m. profesoriaus Jurgio Žilinsko ir jo bendražygių surinkti muziejiniai preparatai. Vėliau Anatomijos instituto dėstytojų ir studentų bendradarbiavimo eigoje buvo pagaminta ir gaminama daug naujų eksponatų. Muziejaus vedėja Vega Kriaučiūnienė papasakojo, kokiais keliais į Anatomijos institutus patenka mirusio žmogaus palaikai, paaiškino, kiek laiko jie čia būna ir kur keliauja toliau, papasakojo žuvusių lietuvių lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno kūnų balzamavimo istoriją, kvietė apžiūrėti eksponatus – atkreipė dėmesį į išskirtinius, atsakė į užduotus klausimus.

  Vėliau pasukome į Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos padalinį – Parko biblioteką ir dalyvavome edukacijoje „Šviesos paveikslai“. Turėjome galimybę pasinerti į užburiantį meninės fotografijos pasaulį ir sukurti savo pirmąjį šviesos paveikslą. Trumpoje teorinėje dalyje edukatorė papasakojo apie pagrindinius fotografijos principus, atkreipė dėmesį, kokią įtaką mūsų nuotraukoms daro išlaikymo funkcija, jautrumas šviesai, diafragmos atidarymas, šviesos šaltiniai bei judėjimo greitis ir kryptys. Mokiniai susipažino su įvairiais šviesos šaltiniais: nuo paprastų šviesos diodų iki lazerių. Sužinojo, kaip patiems pasigaminti išskirtinį ir įdomų šviesos šaltinį. Pradėdami nuo nesudėtingų veiksmų įsitraukė į idėjų ir eksperimentų kupiną praktinį procesą: vieni tapo fotografais, kiti – jų modeliais. Buvo fotografuojama tamsoje judinant šviesos šaltinius. Tokiu būdu kiekvienas savo fotografijose galėjo išgauti išraiškingus šviesos raštus ir tapybiškus akcentus.

  Nusipiešę pačių gražiausių paveikslų toliau važiavome aktyviai pajudėti – šokinėjimas ant batuto „Jump Space“ batutų parke  – tai ne tik smagi pramoga, mankšta, bet ir didžiulė nauda sveikatai – reguliarus šokinėjimas stiprina kaulus, kremzles, sąnarius, padidina kaulų tankumą. Be to, šokinėjant neįmanoma naudotis mobiliaisiais telefonais – vadinasi, atsigavo ne tik raumenys – pailsėjo akys, pasitaisė nuotaika, buvo puiki proga smagiai pasikalbėti, pajuokauti.  Beje, JAV kosmoso agentūra „NASA“ visame pasaulyje išplatino pareiškimą, kad šuolis ant batuto – tai pats geriausias mankštos pratimas, veiksmingesnis nei bėgimas ristele ar ant bėgimo takelio. Net „NASA“ astronautai, rengdamiesi sudėtingoms misijoms, treniruojasi ant batuto.

  Smagiai ir saugiai įveikę batutų kliūtis, išbandę kitus interaktyvius žaidimus, patraukėme į prekybos centrą pasirūpinti kalėdinėmis dovanomis savo artimiausiems. Snieguotu keliu jau sutemus šiek tiek pavargę, bet laimingi grįžome į namus. Mokinius į ekskursiją lydėjo klasių vadovės Irena Šimanskienė ir Lyda Karlonienė.