Kviečiame drauge paminėti Sausio 13 -ąją – Laisvės gynėjų dieną

Sausio 13 dieną minimi 1991 metų įvykiai, kai Sovietų Sąjungos ginkluotosios pajėgos kartu su Vidaus reikalų ministerijos vidaus kariuomene bei KGB, bandė įvykdyti valstybės perversmą. Agresijai priešinosi beginkliai, taikūs Lietuvos žmonės, miniomis apsupę Parlamento pastatą, Televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą. Virš 600 žmonių buvo sužeisti, 14 žuvo. Televizijos bokštas buvo užimtas, tačiau Sovietų Sąjungos operacija buvo nesėkminga ir armija greitai pasitraukė iš užimtų objektų.

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti ir iniciatyvą globojantis Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kviečia Lietuvos švietimo įstaigas, valstybės institucijas, įstaigas ir organizacijas bei visus geros valios žmones prisiminti 1991 metų sausį iškovotą pilietinę pergalę prieš agresorių ir prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Skaityti plačiau

Kviečiame jungtis į veiklas  ir paminėti šią svarbią dieną!