20200213_172538

,,Lietuvos mažųjų žaidynės 2020“ startavo ir Butrimonių gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje

Šių metų vasario 20 d. Butrimonių gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje startavo Lietuvos ikimokyklinių ugdymo įstaigų projekto ,,Lietuvos mažųjų žaidynės 2020“ I etapas. Šių žaidynių organizatoriai˜– Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA). Projekto tikslas – didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį, ir skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.

Olimpiada prasidėjo iškilminga mažųjų sportininkų komandų eisena, kurią lydėjo grupių auklėtojos ir jų padėjėjos. Butrimonių gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje varžėsi trys mišrios komandos: ,,Kamuoliukų“, ,,Žiogelių“, ,,Spinduliukų“. Kiekviena komanda pasipuošė atitinkama spalva bei simboliu. Žaidynių himno giedojimas visus  dalyvius nuteikė ryžtingoms ir atkaklioms varžyboms. Po komandų prisistatymo mažuosius sportininkus, tėvelius, svečius pasveikino Butrimonių gimnazijos direktorius V. Valvonis, palinkėdamas gerų emocijų, sportinio užsispyrimo, garbingos kovos bei laimėjimo džiaugsmo. Daug energijos ir geros nuotaikos suteikė šokių mokytojos Ž. Patinskaitės muzikinės mankštos, į kurias įsitraukė ne tik mažieji sportininkai, darbuotojai, bet ir tėveliai. Sporto šventėje dominavo šešios judriosios estafetės. Čia netrūko nei entuziazmo, nei ryžtingos kovos. Smagiose ir aktyviose estafetėse reikėjo ne tik pademonstruoti vikrumą, taiklumą, greitumą, bet ir išmokti bendradarbiauti. Sportiniame renginyje ūžė ir azartu tryško visi: ir dalyviai, ir darbuotojai, ir sportininkų tėveliai. Ypač visiems varžybų dalyviams patiko ,,Sniego mūšis“, kurio metu priešininkų komandą buvo galima įveikti tikra popierinių sniego gniūžčių kruša. Viso renginio metu  dalyvius linksmino ir palaikė šunelis Amsis. Varžybose nugalėjo, žinoma, draugystė, puiki nuotaika ir nuostabi galimybė visiems drauge pasportuoti, pajudėti.

Visi olimpiados vikruoliai buvo apdovanoti ,,Lietuvos Mažųjų Žaidynės 2020“ diplomais bei saldžiais prizais.

Logopedė  Rasa Kleponienė