20211017_112001

Mažųjų viešnagė Kauno valstybiniame muzikiniame teatre

Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamas projektas Nr. 09.2.1-SFA-V-719-01–0001 „Kokybės krepšelis“

Spalio 17 dieną 3-4 klasių mokiniai, lydimi mokytojų G. Griškonienės, R. Peckuvienės, A. Daironienės ir mokytojo padėjėjos L. Gecevičienės, lankėsi Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, ten stebėjo kompozitorės Z. Bružaitės muzikinį sceninį kūrinį „Guliverio kelionės“. Tai opera vaikams, sukurta Jonathano Swifto satyrinio romano motyvais, pagal poetės ir dramaturgės Daivos Čepauskaitės eiliuotą tekstą. Vaikams didžiulį įspūdį paliko ypač žaismingas, draugiškas, paslaptingas veikėjas – Švyturys, kuris pertraukos metu bendravo su mažaisiais žiūrovais.

Operoje, kaip ir literatūriniame J. Swifto tekste, puikiai atsispindi gyvenimiški klausimai, į kuriuos vaikai refleksijos metu ieškojo atsakymų: kodėl veržiamės keliauti, pažinti, atrasti? Kokių motyvų vedini mes tai darome? Aptardami spektaklį priėjome prie išvados, kad kiekvienas žmogus savo kelionę turi keliauti pats, darydamas savo klaidas ir keldamas savo klausimus. Vaikai dalinosi įžvalgomis, piešė patirtus įspūdžius, įsimintinus personažus, įspūdingą scenografiją

Nuostabių patyrimų ugdytiniai pasisėmė stebėdami ir sceninį vaizdą, ir antro pagal dydį teatro Lietuvoje interjerą bei pastato išorę. Išvyka sujungė teatro, muzikos, dailės ir technologijų, pasaulio pažinimo bei lietuvių kalbos dalykus. Vaikams labai svarbu patiems pamatyti, patirti, išgirsti, pajausti.

Įgyvendintos ,,Kokybės krepšelio“ veiklos: 1.2. Savivaldaus ir patyriminio ugdymo(si) diegimas dalykų pamokose. 1.3. Ugdymo proceso organizavimas kitose edukacinėse aplinkose gimnazijoje ir už gimnazijos ribų – ,,klasė be sienų“.