20240322_111731269

Medaus kelias

Bitės – darbščiausi vabzdžiai pasaulyje. Jos ne tik apdulkina augalus, bet ir gamina labai naudingus žmonėms produktus: medų, vašką, bičių duonelę, pikį.

Kovo mėnesį ,,Bitučių“, „Drugelių“ ir ,,Boružėlių“ grupių ugdytiniai dalyvavo projekte ,,Iš kur atsiranda medus?“ Visą savaitę vaikai domėjosi bičių gyvenimu, žiūrėjo mokomuosius filmukus, darė įvairius darbelius, piešė, spalvino bitutes. Vaikai taip pat mokėsi eilėraštukų, dainelių apie šiuos darbščiuosius vabzdžius. Projekto kulminacija tapo linksma, įdomi ir labai naudinga šventė, kurioje dalyvavo ne tik ugdytiniai su mokytojomis, bet ir bitininkai Vytautas ir Renata Patinskai. Šventės metu vaikai šoko, deklamavo išmoktus eilėraštukus, dainavo daineles. Visgi smagiausia buvo klausytis bitininkų Patinskų pasakojimo apie bičių gyvenimą, paliesti tikrus korius, pauostyti saldžiai kvepiantį vašką, pažvelgti į avilio vidų bei pasimatuoti bitininko kostiumą.

Projekto veiklos padėjo formuoti vaikų vertybines nuostatas, pažinti gamtos pasaulį, plėsti kūrybinius ir kalbinius gebėjimus, saviraišką.