Butrimonių gimnazija pradėjo naujuosius mokslo metus

Rugsėjis vėl sukvietė Butrimonių gimnazijos bendruomenę atversdamas naują veiklos lapą. Nuo mokslo metų pradžios jos, kaip ir visų šalies bendrojo ugdymo mokyklų, laukia daug pokyčių – pradedama dirbti pagal atnaujintas Bendrąsias programas nelyginėse klasėse. Tačiau tai įgyvendinant svarbu, kaip sakoma švietimo, mokslo ir sporto ministro Gintauto Jakšto sveikinime, mokytis neskubant, tyrinėjant nuosekliai, užpildant turimas spragas ir siekti ne tik išmokti, bet iš esmės suprasti tai, ko mokomasi.

Rugsėjo 1-osios šventė Butrimonių gimnazijoje, kaip ir kasmet, buvo itin estetiška, jauki, dovanojanti šviesių emocijų mokiniams, jų tėveliams, mokytojams, svečiams. Šv. mišias už bendruomenę aukojo Butrimonių Išganytojo bažnyčios klebonas Virgilijus Balnys, o Švento Rašto skaitinį skaitė abiturientė Simona Senutaitė. Šventę papuošė muzikos mokytojos Neringos Valvonienės vadovaujamo merginų choro daina „Gera“ ir mokytojos Živilės Patinskaitės šokėjų šokis pagal grupės „Mokinukės“ dainų popuri.

Sveikindamas bendruomenę, gimnazijos direktorius Valdas Valvonis mokiniams linkėjo ugdytis norą mokytis ir atrasti, įrodyti savo vertę svariais mokymosi rezultatais, pagarbiu bendravimu, mokytojams – daugiau vilties, tikėjimo savo pastangų bei indėlio vedant mokslo ir žinių taku svarbumu.

V. Valvonis pasidžiaugė, kad Alytaus rajono savivaldybės vadovai skyrė lėšų suremontuoti keletą kabinetų, todėl pagerės ugdymosi sąlygos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuose ir pačioje gimnazijoje.

Šventėje dalyvavo Alytaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Giedrė Volungevičienė, Tarybos nariai Deimantė Jurčiukonytė ir Marius Misevičius, pasveikinę bendruomenę bei įteikę mažiesiems mokinukams Pirmoko lagaminus.

Mokinius bei jų mokytojus sveikino ir Butrimonių bendruomenės „Šviesa” pirmininkė Zita Lukoševičienė, Butrimonių seniūnas Andrius Karlonas, Alytaus rajono savivaldybės tarybos nariai Kęstutis Patinskas ir Stasys Supranavičius. Jie įteikė voką su piniginiu prizu, skirtu šių mokslo metų pažangiausiai klasei. Prizą tradiciškai įsteigė gimnazijos direktorius, seniūnas, K. Patinskas, Z. Lukoševičienė bei Ž. Patinskaitė. Praėjusiais mokslo metais pažangiausia klase tapo penktokai.

Šventėje taip pat dalyvavo Alytaus rajono garbės pilietis, Alytaus apskrities totorių bendruomenės, Raižių musulmonų religinės bendruomenės pirmininkas Ipolitas Makulavičius.

Gimnazija džiaugiasi turėdama aktyvią „Tėvų klasę“, jos reikšmingu indėliu organizuojant bendruomenei svarbias iniciatyvas, puoselėjant edukacines erdves. Šiemet gimnazijos direktorius įteikė Skruzdėliuko nominaciją ir sertifikatą vienai iš aktyviausių „Tėvų klasės“ narių- Kristinai Valaitienei už nuolatinį talkinimą gimnazijos bendruomenei, savo idėjomis bei floristikos sprendimais kuriant estetiškesnę gimnazijos aplinką.

Jautriai suskambo abiturientų nuoširdžios padėkos žodžiai savo mokytojams įteikiant gėles, jauki šventės akimirka – dvyliktokų linkėjimai ir dovanėlės -pieštukas su sąsiuviniu- pirmokėliams, drąsiai padeklamavusiems eilėraštukus.

Šventiškai Rugsėjo 1-ąją pasitiko ir Butrimonių gimnazijos Butrimonių ikimokyklinio ugdymo bei Punios priešmokyklinio ugdymo skyriai.

Šventiškai pradėjusi naujuosius mokslo metus, gimnazijos bendruomenė nusiteikusi įveikti iškilusius iššūkius, kantriai bei sutelktai dirbdama siekti numatytų rezultatų.

Butrimonių gimnazijos mokytoja Renata Balčiūnienė

Pasidalinkite šia galerija