Mokytojo diena

Tarptautinė mokytojų diena paskelbta minėtina diena UNESCO iniciatyva. Ja siekiama atkreipti dėmesį į itin svarbų mokytojo darbą. Kai kas galvoja, kad tai pavydėtina profesija. Ilgos atostogos, trumpa darbo diena… Tačiau iš tiesų kasdieninis mokytojo darbas be galo varginantis, nes pedagogas turi prisiimti atsakomybę už vaiko išsilavinimą ir patį ugdymą.

Šventinis renginys ryte

Džiugu, kad spalio 5-osios rytą gimnazijos duris pravėrė ne tik dabar dirbantys mokytojai, bet ir tie pedagogai, kurie anksčiau paliko gilius pėdsakus šios mokyklos istorijoje. Mokytojų dienos proga abiturientai kiekvienam mokytojui įteikė lipduką ir obuolį, kuris simbolizuoja ne tik įprastą derlių, bet ir meilę, grožį, jaunystę, harmoniją.

Rytas prasidėjo šventiniu renginiu, kurį vedė IV g klasės mokiniai. Gimnazijos vairą tą dieną perėmė Andrius Griškonis, kuris prižiūrėjo savo jaunuosius kolegas ir buvo atsakingas už tvarką mokykloje. Abiturientai įteikė mokytojams nominacijas, parodydami, kad mokiniai mokytojus stebi kiekvieną akimirką ir nei vienas žodis, savybė ar poelgis nelieka nepastebėtas. Susirinkusią gimnazijos bendruomenę linksmino Jaunimo choras (vadovė mokyt. Neringa Valvonienė). Po šventinės pamokos visi mokiniai išskubėjo į klases. O mokytojų laukė kitas prasmingas įvykis.

Vardinio profesoriaus habilituoto daktaro Algirdo Sliesaravičiaus kabineto atidarymas

Butrimonių gimnazijoje atidarytas vardinis prof. habil. dr. Algirdo Sliesaravičiaus kabinetas, kuriame bus mokoma biologijos. A. Sliesaravičius – tai butrimoniškis mokslininkas, pasižymintis kūrybiškumu, išsiskiriantis didele erudicija. Jis yra puikus pavyzdys jaunajai kartai. Profesorius – tikras savo krašto patriotas, nes šiuo metu gyvena Butrimonyse ir palaiko glaudžius ryšius su baigtąja mokykla. Vesdamas pamoką mokytojams, mokslininkas įvardino savo sėkmės formulę – „Dirbk, ir būsi pripažintas“. Jis vienas ir su bendradarbiais paskelbė 25 knygas ir brošiūras, parašė 374 straipsnius, tarp jų 274 mokslinius bei 100 mokslo populiarinimo ir tapo Lietuvos valstybinės mokslo premijos laureatu. Biologijos kabinete veikia jo knygų paroda, skirta erdvė, kurioje parodyti pagrindiniai jo gyvenimo etapai. Gimnazijos direktorius Valdas Valvonis pasidžiaugė, kad mokykla turi tokią iškilią asmenybę ir sakė, kad šio kabineto atidarymas – tai mažas žingsnis į ateitį. Planuojama šiam kabinetui ir profesoriaus asmenybei skirti dar didesnį dėmesį.

Abiturientų pamoka mokytojams

Po profesoriaus paskaitos, mokytojams pamoką vedė abiturientai. Vyko komandų varžytuvės, dalyviai turėjo prisistatyti, atsakinėti į klausimus ir atlikti kitas įdomias užduotis. Džiugu, kad nugalėjo draugystė! Galiausiai mokytojų dienos organizatoriai parodė video siužetą, kuriame gimnazijos mokiniai kalbėjo apie pedagogo darbą.

Naujų mokytojų krikštynos

Pasibaigus pamokoms, Butrimonių gimnazijos mokytojai pajudėjo link Merkinės. Visi kartu aplankė Panarą, pilnų namų bendruomenę, kurią sudaro pasišventusieji broliai ir besirengiantieji pasišvęsti, garbės nariai, globojamieji ir asmenys atliekantys reabilitaciją. Buvo įdomu sužinoti, kaip priklausomybę turintys asmenys sveiksta, o svarbiausia, ką daryti, kad tokių žmonių būtų mažiau. Atrodytų viskas paprasta – vaikams reikia meilės, dėmesio, nuoširdaus bendravimo. Šie žodžiai visus privertė susimąstyti. Esame dėkingi socialinei darbuotojai Ingai Leškevičienei, kuri įdomiai papasakojo apie savo prasmingą darbą.

Po šio susitikimo vykome į kaimo turizmo sodybą, kurioje Butrimonių gimnazijos mokytojai parodė savo išradingumą ir kūrybiškumą. Gimnazijos tarybos pirmininkė Rita Peckuvienė kartu su kolegomis suorganizavo nuotaikingas krikštynas mokytojams naujokams. Šiais mokslo metais prie kolektyvo prisijungė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jurgita Kamandulienė, technologijų mokytojai Virgilijus Gudaitis ir Eglė Maceikaitė bei kūno kultūros mokytoja Oksana Zakarauskaitė-Paplauskienė. Juos visą vakarą globojo krikštatėviai, kolektyvas rinko krikšto vardus, o naujokai turėjo atlikti įvairias užduotis. Galiausiai jie davė priesaiką, ant kurios kiekvienas dalyvavęs mokytojas parašė linkėjimą ir pasirašė. Tikimės, kad naujų narių krikštynos taps tradicija, nes tai suartina kartu dirbančius žmones, kas lemia geresnį bendravimą ir bendradarbiavimą.

Jurgita Kamandulienė, Butrimonių gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui