Nacionalinis žinių patikrinimo konkursas – Pilietiškumo egzaminas

Gegužės 14-tą, Pilietinio pasipriešinimo dieną, vyresniųjų klasių mokiniai sprendė Pilietiškumo egzamino užduotis. Pilietiškumo egzaminą organizavo Krašto apsaugos ministerija  kartu su Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentu. Egzaminas vyko nuotoliniu būdu interneto svetainėje. Mokiniams reikėjo atsakyti į 32 uždaro ir 1 atviro tipo klausimus apie pilietiškumą, visuotinę gynybą ir piliečių vaidmenį dieną „X“.

„Valstybės saugumas yra ne tik kariuomenės, bet ir mūsų visų reikalas. Pilietiškumo egzaminas yra vienas žingsnis link to, kad geriau suvoktume, kaip funkcionuoja mūsų valstybė, žinotume, kaip valstybė organizuoja savo gynybą ir koks galimas kiekvieno piliečio vaidmuo“, – kviesdamas dalyvauti egzamine, teigė LR Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.

Mokiniai turėjo galimybę pasitikrinti savo turimas žinias ir įgyti naujų apie pilietiškumą, valstybės gynybą, mobilizaciją ir kt. Geriausiai sekėsi Kornelijai, Nojui (III g kl.) ir Andželikai (II g kl.) Pilietiškumą būtina suvokti kaip atsakomybės idėją. Labai svarbu išmokti prisiimti atsakomybę už save ir už savo bendruomenę, pasirūpinti savimi, savo artimaisiais, draugais ir kaimynais.