DSC_0101

Netradicinė geografijos – biologijos pamoka Rokiškyje

Butrimonių gimnazijos 6 – 7 kl. mokiniai gražią rudens 5 – osios dieną išvyko mokytis ir patirti mokymosi džiaugsmą netradicinėje aplinkoje. Projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ dėka mokiniai ir jų mokytojai – geografijos mokytoja metodininkė Edita Simanavičienė ir biologijos mokytoja metodininkė Vilma Mielaikienė – turėjo galimybę dalyvauti gamtinėje programoje „Naudingosios iškasenos – durpės“ Rokiškio r. Juodupės durpyne. Mokinių išvyka  buvo finansuojama iš projekto lėšų. Edukacinės programos vienas iš tikslų – sudaryti sąlygas vaikams ugdytis netradicinėje aplinkoje.

Nuvykus į Juodupės durpyną, Butrimonių gimnazijos mokinius maloniai pasitiko Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos koordinavimo centro vadovė Lina Valotkienė. Ji pasakojo apie durpių formavimosi procesą, gamybos technologijas, durpių panaudojimą. Buvo įdomu sužinoti, kad durpių formavimosi procesas labai lėtas – per metus susidaro tik iki 1 mm storio durpių sluoksnis. Šiuo metu į Lietuvos Respublikos naudingųjų iškasenų išteklių balansą įrašyti 121 durpynai. Sužinojome, kad viename seniausių ir didžiausių Lietuvos durpių pramonės įmonių „Rėkyva“ gaminama aukščiausios kokybės durpės ir jų substratai profesionaliems augintojams. Šio durpyno durpės – tai aukštapelkių tipo kiminų durpės, idealiai tinkančios įvairiausių sėklų sėjimui, daiginimui, augalų auginimui.

Išklausę pasakojimą, sužinoję tiek daug naudingos informacijos ir pilni įspūdžių grįžome namo.

Vilma Mielaikienė, Edita Simanavičienė Butrimonių gimnazijos mokytojos